ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

اسم من گندم است!

پر از املاح معدنى هستم. خوانندگان عزیز اگر طالب کسب ویتامین‌هاى گوناگون هستید مرا حتماً با سبوس استفاده نمائید چون تمام خواص من در سبوس نهفته است، حریره من با شکر و بادام براى خونریزى سینه مفید است براى معالجه کک و مک طبق دستور از من استفاده کنید….


مشخصات گندم


من داراى انواع و اقسام بوده و بیش از دو هزار نژاد از من تاکنون دیده شده است.


در فارسى مرا گندم و نیم کوفته‌ى مرا بلغور نامند. عربى من حنطه است در زبان انگلیسی مرا «Wheat» می‌نامند من اولین خوراکى هستم که انسان را به سوى خود جلب کردم و بطورى که در قصص مذهبى آمده است، براى اولین بار با آدم و حوا گفتگو کرده و نخستین غذایى هستم که انسان اولیه خورده است.


در آسیاب گندم دقت کنید


من مهمترین غله اى هستم که انسان مصرف مى کند و کلیه ى مواد شانزده گانه‌اى که مورد نیاز ماشین بدن انسان است، در من جمع مى‌باشد، ولى متأسفانه وقتى مرا با آسیاب هاى بزرگ خرد مى کنید و با الک هاى خانه ریز الک مى نمایید، دوازده ماده مرا از سبوس گرفته و دور مى‌ریزند و به همین جهت است که آرد سفید هنرى جز سوختن ناقص ندارد، و در معده‌ى شما تخمیر شده، تولید یبوست مى‌کند. برشته و آب پز من دیر هضم و نفاخ است ولى آرد من که با سبوس باشد مغذیات زیاد دارد، مشروط بر اینکه خمیر آن بر آمده و رسیده باشد. نان فطیر و نانى که آرد آن بسیار نرم شده و در آن مطلقاً سبوس نباشد مانند نشاسته دیر هضم بوده، مغذیاتی ندارد.


ترکیبات شیمیایى گندم


هر چند مواد متشکله من در انواع مختلف فرق مى کند، ولى بطور متوسط درصد قسمت من مواد زیر دیده مى شود:


آب ۶۵/۱۳ درصد – سلولز ۵۳/۲ درصد – نشاسته و دکسترین ۷۷/۶۶ درصد – مواد قندى ۴۵/۱ درصد – مواد معطر ۸۵/۱ درصد – مواد سفیده‌اى «پروتئین‌» و گلوتن ۸۵/۱۲ درصد – چربى ۷۵/۱ درصد – ضمناً مقدار کافى املاح معدنى و ویتامین هاى « A » – « B » – « ۱B » – « ۲B » – « ۳B » – « C » داشته و براى انسان غذاى نسبتا
کاملى هستم که تاکنون بدل خوبى براى من پیدا نشده است. علاوه بر مصرف تغذیه، من داراى اثر درمانى بسیار مى باشم.


خواصی از آرد گندم


اگر آرد مرا بر روى پوست مالش دهید، التهاب و ورم آنرا از بین مى برم و به همین منظور، از قدیم مرا در تسکین التهاب، باد سرخ بکار مى بردند و براى این منظور با مقدارى مواد ضد عفونى کننده همراه مى نمودند تا میکرب آنرا نیز از بین ببرم. در صنعت از آرد من نشاسته مى گیرند. ضماد سوخته‌ى من با موم و روغن جهت جلاى رخسار بى نظیر است – من چاق کننده و مقوى غرایز جنسى هستم، و بین غذاهایى که با من ساخته مى شود، سمنو از همه قوى تر است، پخته من با شکرسرخ و بادام به صورت حریره، چنانکه کم‌کم خورده شود، درمان خونریزى سینه است. ضماد پخته من با روغن زیتون جهت فروبردن ورمهاى گرم و آب پیاز جهت ورمهاى سرد مفید است، و با آب گشنیز
جهت تحلیل ورمهاى گرم و خنازیر و غدد مجرب است. پخته من با سکنجبین جهت بثورات آبکى سودمند مى باشد.


نظریات گذشته به خمیر گندم


در گذشته وقتى سگى انسان را مى گزید، عوام خمیر گندم را بر موضع گزیدگى مى بستند و پس از باز کردن آنرا جلوى سگ مى انداختند. اگر آنرا سگ نمى‌خورد آنرا دلیل هار بودن سگ گزنده مى دانستند.


خواص روغن گندم


روغن گندم که از جوشاندن و پختن گندم در روغن زیتون بدست مى آید. جهت رفع قوبا(زخم هاى جلدى که منشاء عصبى دارد) مخصوصا «قوباى» اطفال و همچنین پاک شدن کک و مک و معالجه کچلى و ریزش طبقات شاخى پوست مفید است.


سبوس گندم


من از الک کردن آرد بدست مى‌آیم و تقریبا از شانزده عوامل غذایى گندم، دوازده عامل آن همراه من خارج مى شود و به همین جهت خوردن سوپ من براى اشخاصى که نان سفید مى خورند، ضرورى است. جوشانده من درمان سرفه و زکام هاى سخت است. جوشانده ى من که با عسل شیرین شده باشد، بعد از غذا یبوست هایى را که منشاء آنها تنبلى کبد و تحریکات روده باشد درمان مى کند. از من مى توان نان سیاه هم تهیه کرد، ولى سنگین بوده ترشى معده را زیاد مى کند. مبتلایان به زخم معده – سرطان دستگاه هاضمه و آپاندیس بایستى از من پرهیز نمایند. خمیر گرم کرده ى من در قسمت‌هاى دردناک بدن که مربوط به روماتیسم باشد مفید شناخته شده است.


بهترین غذا برای خانمهای باردار


به زنان باردار توصیه کنید که از سوپ من که داراى املاح کلسیم – فلوئور و سیلیس و ویتامین هاى «ب و پ پ» مى باشد حتما استفاده کنید.


معرفی جوانه‌ى گندم


من از خیساندن و سبز کردن گندم بدست مى آیم و موقعى مفید مى باشم که اندازه من از گندم زیادتر نشده باشد.


ترکیبات شیمایی جوانه گندم


من داراى ویتامین هاى «A» – «B» – «E» – «P» و مواد معدنى دیگر هستم.


من داراى ۷۵/۴۰ درصد مواد سفیده‌اى «پروتئین‌» و سیزده درصد مواد نشاسته، دوازده درصد سلولز و مقدارى مواد قندى، و ماده اى به نام فسفولیسیتین مى باشم.


خواص جوانه گندم


خوردن من براى حفظ سلامتى و تولید مقاومت در برابر بیمارى ها توصیه شده است.


و بهترین غذا برای قوه باء می‌باشم اگر از خوردن من به علت بدى طعم آن خوشتان نمى آید، مى توانید آن را در شیر جوشانده و بعد میل نمایید تا خوشمزه شود.


معرفی و خواص نشاسته


من کشک گندم هستم. مغذى و کمى قابض مى باشم. سرمه ى من براى منع ریختن مو به چشم و سرمه ى من با شیر زنان و یا سفیده ى تخم مرغ مسکن حرارت چشم و آبریزش آن است. نرم کننده ى سینه – ضد خفقان مى باشم. خوردن پخته ى من با نبات و روغن بادام نیم گرم مانع خونریزى سینه است. گلو را نرم مى کند سرفه و درد سینه را تسکین مى دهد. تنقیه‌ى آن جهت زخم معده، و ضماد آن با سرکه جهت رفع خناق ورمهاى گرم مخصوصاً ورمهاى لثه مفید است. مالیدن آن با زعفران روى محل نیش حشرات سمى نافع است.


مغذیات آن کم بوده و خوردن آن شهوت را کم مى کند و دیر هضم مى باشد.


معرفی گلوتن


من یکى از بهترین مواد سفیده‌اى «پروتئین‌» گندم مى‌باشم و همانطور که لانه هاى مومى در کندو، عسل را در خود نگاه مى دارد، من هم در گندم نشاسته را در بر مى‌گیرم. مبتلایان به مرض قند مى توانند با من نان تهیه کرده، میل نمایند.


این نان فاقد نشاسته و مواد قندى است و به حد کافى نیروبخش مى باشد. براى تهیه من به کارخانه هاى نشاسته پزى که نشاسته را از گندم مى گیرند مراجعه نمایید.


معرفی نان


در فارسى به من نان، در عربى خبز و به ترکى چورک گویند. مرا با آرد تمام غلات مى توان تهیه کرد، ولى امروزه بیشتر با آرد گندم مى سازند، دقت داشته باشید نان بدون سبوس هیچ خواصی ندارد، بلکه ایجاد انواع بیماری می‌کند.


اقسام و انواع نان گندم


من داراى انواع و اقسام زیاد هستم، ولى بهترین نوع من آن است که آرد مرا خوب ساییده و فقط سبوس جمع شده است. نان سفید که سبوس آن کاملا گرفته شده باشد، دیر هضم و نفاخ بوده و در معده تخمیر شده، تولید یبوست مى نماید و در این صورت بهترین درمان آن خوردن نان سیاه و نان جو مى باشد.


ترکیبات شیمیایی نان گندم


صد گرم نان سنگک داراى ۱۸ تا بیست درصد آب ۵/۱ درصد نمک طعام بوده و ۲۵۹ کالرى حرارت به بدن مى دهد ۲/۷ درصد مواد سفیده اى «پروتئین‌نباتى» ۲/۱ درصد چربى و ۱۵ میلى گرم کلسیم ۲/۱ میلى گرم آهن ۱۵۰ گاما ویتامین «۱ B» و مقدارى ویتامین «P B» و «E» و کمى ویتامین «K» دارم – نیروبخش و مقوى قواى جوانى هستم، چنانچه به من سیاه دانه و یا کنجد بزنند، اشتها را زیاد مى کنم و اگر دانه خشخاش به من بزنند، خواب را کمى زیاد و عمیق مى کنم. نان جو از من سریع الهضم تر است.


منبع: دکتر غیاث‌الدین جزایری، زبان خوراکیها


http://taha-teb.com

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید