ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

دلایل نرم افزاری پایین بودن سرعت کامپیوتر و معرفی نرم افزار Win7 Managar

در صورتیکه سرعت CPU کامپیوتر و میزان حافظه اصلی – یعنی RAM – تا حدودی مناسب باشد، می­توان گفت مشکلات نرم­افزاری دستگاه شما باعث شده است که کامپیوترتان کند عمل نموده و در محیط ویندوز سرعت عمل مناسبی نداشته باشد. برای جبران نسبی این مشکل می­توانید به موارد ذیل عمل کنید:
 • در صورتیکه مدت زمان زیادی از نصب ویندوز شما گذشته باشد می­توانید با اجرای برنامه Disk Defragmenter (یکپارچه­سازی دیسک) موجب یکپارچه شدن فایل­های بزرگ تکه­تکه­ای شوید که بر اثر ذخیره و پاک کردن فایل­ها، بر روی دیسک سخت ایجاد شده است. عمل یکپارچه­سازی فایل­ها سرعت دسترسی هد خواندن و نوشتن دیسک سخت را به فایل­ها کمتر نموده و بدین­ترتیب موجب می­شود که در نهایت سرعت کار ویندوز شما بالاتر رود. برای اجرای این فرمان کافیست از مسیر زیر اقدام نمایید:

Start دکمه\All Programs\Accessories\System tools\Disk Defragmenter
 • ممکن است ویندوز شما با نصب نرم­افزارهای متنوع و سنگین، کارآمدی خود را از دست داده و نه تنها به کندی راه­اندازی می­شود، بلکه اجرای نرم­افزارهای شما را با اختلال مواجه می­سازد. بنابراین می­توانید بعضی از نرم­افزارهایی که استفاده کمتری برایتان دارد را حذف نمایید. برای حذف نرم­افزارهای مدنظر خود می­توانید از مسیر زیر اقدام نمایید:

Control Panel\Add or Remove Programs
 • می­توانید برای ایجاد فضای بیشتر در درایو ویندوز خود، بعضی از اطلاعات اضافی که پس از دانلود نرم­افزارها از اینترنت، در درایو شما به صورت موقت ذخیره شده است و مورد نیاز نبوده و یا اطلاعاتی که در پوشه Temporary Internet Files قرار گرفته و یا اطلاعاتی که به صورت موقت در سطل بازیافت (Recycle Bin) گنجانده شده است را از داخل درایو ویندوز حذف نمایید. برای انجام این کار کافیست نرم­افزار Disk Cleanup را از مسیر ذیل اجرا نمایید:

Start دکمه\All Programs\Accessories\System tools\Disk Cleanup
 • ممکن است حجم درایو ویندوز شما کم باشد و فضای خالی موجود در آن برای استفاده برنامه­های قابل اجرا کفایت نکند. برای حل این مشکل می­توانید از طریق بعضی از نرم­افزارها مثل Partition Magic، حجم درایو ویندوز را به اندازه مناسب افزایش دهید. • می­توانید میزان حافظه مجازی درایو خود را به صورت دستی افزایش دهید. حافظه مجازی حافظه­ایست که پس از اجرای نرم­افزارهای مورد نیازتان در صورت پایین

بودن حافظه RAM مورد استفاده نرم­افزارهای اجرا شده قرار می­گیرد. برای افزایش این حافظه باید از مسیر زیر اقدام نمود:


Contro
l Panel\System\Advancedسربرگ \Performance بخش\Settings دکمه\ Advanced سربرگ \Change دکمه\وارد نمودن اندازه دلخواه برای حافظه مجازی
 • در یک گام دیگر، می­توان به بالا رفتن غیر طبیعی حجم فایلهای ریجیستری ویندوز اشاره نمود که برای حل این مشکل و حذف مدخل های اضافی داخل ریجیستری می­توان از نرم افزارهای مخصوص ریجیستری استفاده نمود. البته در انجام این کار باید با احتیاط زیادی عمل نمایید زیرا که بسیاری از نرم افزارهای تعمیر کننده ریجیستری آنچنان کارآمد نبوده و ممکن است برای راه اندازی مناسب ویندوزتان مشکلاتی را بوجود آورند لذا به شما توصیه می­نماییم از نرم افزارهای معروف و مورد تأی
  ید کارشناسان استفاده نمایید. برای حل این مسئله شما را به استفاده از نرم افزار
  Win7 Manager یا WinXP Manager دعوت می­نماییم. توضیحات مربوط به این نرم افزار در زیر آمده است.

در اینجا باید اذعان نماییم که راه حل های دیگری نیز برای بالا بردن سرعت کامپیوترتان وجود دارد که انشاء الله این راه حل ها را در آینده مطرح خواهیم نمود.


نرم افزار Win7 Managar


برای خیلی از کاربران که مشکلات متعددی برای ویندوزشان پدید آمده، حل آن مشکلات از قبیل کندی سرعت بالا آمدن ویندوز، عدم بارگذاری صفحات وب در داخل مرورگر اینترنت ( IE)، وجود آیکن میانبرهای غیر قابل استفاده، مشکل عدم اتصال به اینترنت و بسیاری از این قبیل موارد اهمیت زیادی دارد:


لذا در اینجا یکی از نرم افزارهای بسیار قوی و کارآمد را به شما معرفی می نمایم:


نرم افزار Win7 Managar


کاربردهای مهم این نرم افزار عبارت است از:
 • کسب اطلاعات زیاد و با جزئیاتی مناسب در مورد کامپیوترتان بررسی ریجیستری ویندوز شما و حذف قسمتهای ناکارآمد و غیر قابل استفاده و در نتیجه کاستن حجم اطلاعات ریجیستری ویندوز و بالا رفتن سرعت کامپیوترتان
  ( یادتان نرود که ابتدا بوسیله همین برنامه از ریجیستری خود یک نسخه پشتیبان بگیرید تا در صورتی که به احتمال خیلی ضعیف، تغییرات پدید آمده باب میلتان نبود؛ بتوانید آن تغییرات را خنثی نمایید) • قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات ریجیستری ویندوزتان جهت بالا بردن سرعت راه اندازی ویندوز


 • پاک نمودن فایلهای غیر قابل استفاده از نوع Dup. و Junk و غیره تا بدین ترتیب حجم فضای بیهوده اشغال شده درایو حافظه شما کاسته شود.


 • توانایی حذف بعضی نرم افزارهای غیر قابل حذف به روش متداول و مرسوم ویندوزتان(البته برای این کار نرم افزار تخصصی تر دیگری وجود دارد که در آینده نزدیک آن را به شما معرفی می نماییم.)


 • مدیریت برنامه های در حال اجرای وی
  ندوز که آیکن آنها در سمت چپ نوار وظیفه ( ناحیه سینی سیستم ) وجود دارد تا بدین ترتیب سرعت دستگاهتان افزایش یابد.


 • مدیریت برنامه مرورگر اینترنت اکسپلورر و حل بسیاری از مشکلات آن

و ده ها کاربرد دیگر این نرم افزار که ذکر تمامی آنها در اینجا مقدور نیست.


http://armanlearning.persianblog.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید