ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نام‌نویسی ۱۶۰ هزار نفر در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن

فهرست مطالب

«سید‌محمد‌کاظم موسوی» رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه از نام‌نویسی حدود 160 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: نام‌نویسی در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه از مرز 55 درصد گذشته و تاکنون حدود 160 هزار نفر در دور دوم این طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

وی از تکمیل ظرفیت 2 استان خبر داد و گفت: تاکنون استان‌های خراسان شمالی و قزوین 100 درصد ظرفیت تعیین شده خود را تکمیل کرده‌اند و استان‌های زنجان، کرمانشاه، همدان، مازندران و لرستان در نام‌نویسی‌ها از مرز 90 درصد ظرفیت تعیین شده‌گذشته‌اند.

وی در خصوص برنامه‌های حفظ موضوعی قرآن کریم در این سازمان گفت: حفظ موضوعی که از امسال به طرح تربیت حافظان قرآن افزوده شده است با قوت در همه بقاع و مراکز منتخب در حال اجرا است و کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم در همه استان‌ها توزیع شده است.

موسوی از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن کریم خبر داد و گفت: مرکز تربیت مربی قم فعال است و این دوره‌ها به صورت هفتگی در این مرکز در حال برگزاری است، البته این مرکز برای استان‌های کوچک است و برای استان‌های بزرگ در همان استان‌ها دوره برگزار می‌کنیم.

وی از برگزاری دوره‌های تربیت مربی در استان‌های البرز، آذربایجان شرقی و اصفهان خبر داد و گفت: تا کنون این دوره‌ها در استان‌های البرز، آذربایجان شرقی و اصفهان برگزار شده و قرار است در استان‌های خراسان رضوی و تهران هم برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس سال گذشته و در دیدار شرکت‌کنندگان در بیست‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه از برگزاری طرحی مبنی بر تربیت یک میلیون حافظ و یک میلیون قاری قرآن کریم خبر داد و این سازمان پس از آن برنامه‌های گسترده‌ای را در خصوص تربیت حافظان قرآن کریم آغاز کرد.

بنا بر این گزارش در دور اول این طرح 238 هزار نفر نام‌نویسی کرده‌اند که با احتساب شرکت‌کنندگان امسال مجموع شرکت‌کنندگان در طرح حفظ سازمان اوقاف به مرز 400 هزار نفر نزدیک می‌شود.

: farsnews

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید