ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مرگ همکار

یکروز وقتى کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود: «دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ۱۰ در سالن اجتماعات برگزار مى شود دعوت مى کنیم» در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى شدند اما پس از مدتى، کنجکاو مى شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن ها در اداره مى شده که بوده است. این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را ساعت ۱۰ به سالن اجتماعات کشاند .رفته رفته که جمعیت زیاد مى شد هیجان هم بالا مى رفت.«این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد » : همه پیش خود فکر مى کردندکارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى کردند ناگهان خشکشان مى زد وزبانشان بند مى آمد. آینه اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى کرد، تصویر خود را مى دید.
 نوشته اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود: تنها یک نفر وجود دارد که مى تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما . شما تنها کسى هستید که مى توانید
»زندگى تان را متحول کنید . شما تنها کسى هستید که مى توانید بر ر وى شادى ها، تصورات و موفقیت هایتان اثر گذار باشید . شما تنهاکسى هستید که مى توانید به خودتان کمک کنید.زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین تان، شریک زندگى تان یا محل کارتان تغییر مى کند، دستخوش تغییر نمى شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى کند که شما تغییر کنید، باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى باشید.مهم ترین رابطه اى که در زندگى مى توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.خودتان را امتحان کنید . مواظب خودتان باشید . از مشکلات، غی رممکن ها و چیزهاى از دست داده نهراسید . خودتان و واقعیت هاى زندگى خودتان را بسازید. دنیا مثل آینه است . انعکاس افکارى که فرد قویاً به آن ها اعتقاد دارد را به او باز مى گرداند. تفاوت ها در روش نگاه کردن به زندگى است.»


www.molavi61.blogfa.com

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید