ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تمدید مهلت ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف

مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف

فهرست مطالب

مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف: حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی از تمدید مهلت ثبت نام در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و افزود: مهلت ثبت نام در بخش آوایی مسابقات در رشته های حفظ و قرائت و اذان و دعاخوانی تا ۳۰ فروردین و بخش معارفی تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است.

وی گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری در دو رشته آوایی انفرادی شامل رشته‌های حفظ ۵ ، ۱۰، ۲۰ و حفظ کل، قرائت، ترتیل ، دعاخوانی و اذان ویژه برادران و در رشته های معارفی شامل تفسیر نمونه سوره حجر، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان مجاز هستند به صورت همزمان در یکی از رشته های آوایی انفرادی و معارفی شرکت نمایند، افزود: آزمون رشته های معارفی در مرحله شهرستانی به صورت الکترونیکی برگزار می شود .

 

وی بیان داشت: در بخش معارفی رشته تفسیر و معارف قرآن نیز ویژه برادران و خواهران اهل سنت، منبع مطالعاتی مستقلی در نظر گرفته شده است که علاقه مندان اهل سنت می توانند در این رشته شرکت کنند.

 

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار داشت: داشتن تابعیت ایرانی در مسابقات فردی و گروهی ، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، داشتن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۴۰ سال از شرایط شرکت در این مسابقه است.

 

وی با بیان اینکه افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال بوده اما دانش آموز نیستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، گفت: دانش آموزان بالای ۱۸ سال باید در مسابقات دانش آموزی شرکت کنند.

 

 

 

 

به گفته‌ حجت الاسلام والمسلمین حسینی سقف سنی حداکثر ۴۰سال شامل بخش معارفی مسابقات نمی شود و افراد با حداقل سن ۱۸ سال می توانند در مسابقه معارفی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در محل سکونت هر شرکت کننده در هر شهرستان برگزار می شود، گفت: شرکت کنندگان فقط می توانند در مسابقات یک شهرستان شرکت کنند در غیر اینصورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت کننده خواهد شد.

 

 

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف ادامه داد: علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از مسابقات به سایت رسمی مسابقات قرآن به آدرس www.quraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها مراجعه کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه شاغلان اداره‌های دولتی و غیردولتی با ارائه گواهی می توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان صرفا در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه با ارائه گواهی معتبر می توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت در این دوره از مسابقات سراسری ثبت نام کنند.

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر  و شرایط شرکت در مسابقه فایل pdf  را از لینک زیر دانلود کنید

http://quraniran.ir/news/view-15117.aspx

مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

 

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید