ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مضرات استفاده از طلا برای مردان

فهرست مطالب

طلا از جمله فلزهای زینتی به شمار می رود كه طرفدران زیادی دارد و بخصوص خانم ها علاقه زیادی به آن نشان می دهند و بالطبع از اشكال مختلف آن به عنوان زیورآلات استفاده می كنند.


 در این میان حتما شنیده اید كه استفاده از طلا برای مردان منع شده و در اسلام این كار عملی حرام معرفی شده است ولی تا به حال شده از خودتان بپرسید چرا زنان مجاز به استفاده از طلا هستند ولی مردها نباید از این فلز قیمتی و زینتی بهره مند شوند؟ به طور كلی هر موضوعی كه اسلام آن را سفارش كرده باشد برای بدن انسان مفید و هر چه را كه برای انسان حرام كرده باشد، قطعا برای او مضر است. اگر چه دلایل برخی مسائل هنوز از لحاظ علمی مشخص نشده است ولی ما به عنوان مسلمان به این معتقد هستیم كه مسلما خیری در پشت این ممنوعیت ها وجود دارد.


 


طلا، آفتی برای مردان


طبق بررسی های متعددی كه صورت گرفته، تعداد گلبول های سفید خون در مردان بیشتر از زن هاست، حال آن كه تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن میزان گلبول های سفید می شود. به طور طبیعی با افزایش شمار گلبول های سفید، جا برای گلبول های قرمز خون كم شده و تعداد آنها به طور محسوسی كاهش پیدا می كند.


در واقع استفاده از طلا در مردان باعث بر هم خوردن تعادل میان گلبول های سفید و قرمز خون می شود. همین امر باعث بروز كم خونی در مردان و از سوی دیگر باعث بروز سرطان خون می شود كه همگی بر اثر اختلال در گلبول های بدن مردان ایجاد می شود. اما در اینجا شاید این سوال ذهن شما را مشغول كند كه پس چرا زنان می توانند از طلا استفاده كنند؟ اگر طلا روی تعادل گلبول های بدن مردان تاثیر می گذارد، پس زنان هم نباید از این امر مستثنا باشند.


در نگاه ابتدایی شاید حق با شما باشد، ولی مطالعاتی كه روی ساختار بدن زنان انجام شده نشان می دهند تفاوت هایی جزئی در ساختار بدن زن و مرد وجود دارد. طلا حاوی اشعه
هایی است كه از پوست بدن رد شده و روی گلبول های بدن تاثیر می گذارد. این مساله در مورد مردان كاملا صدق می كند ولی در زنان خیر. در زنان بین لایه پوست و گوشت، یك لایه چربی وجود دارد اما در مردان این لایه وجود ندارد. همین لایه محافظ چربی است كه همانند سدی محكم مانع از رسیدن اشعه های مضر طلا به بدن زنان می شود.


 به این ترتیب تاثیر منفی روی گلبول های قرمز خونی در مردان یكی از مضرات استفاده از طلا در آقایان است.


دلیل دیگری كه از اهمیت زیادی هم برخوردار است، تاثیر منفی اشعه های فلز طلا روی هورمون های جنسی مردان است. استفاده از طلا توسط مردان باعث بروز اختلالات هورمونی شده و حركت اسپرم ها را با مشكل مواجه می كند، به طوری كه سرعت حركت آنها به قدری كاهش پیدا می كند كه قدرت كافی برای باروری تخمك نداشته و موجب ناباروری مرد می شود.


در واقع بررسی های صورت گرفته حاكی از آن است كه بیشترین تاثیر طلا در بافت های مختلف بدن، روی اندام های تناسلی است. طلا بیشترین اثر منفی خود را در مردان در بخشی از دستگاه تناسلی می گذارد كه محل تجمع اسپرم هاست. اسپرم ها مدت زمانی را در این مكان می گذرانند تا قدرت باروری و تحرك یابند. بنابراین اشعه های مضر طلا با تاثیر بر این بخش بشدت از سرعت حركت و باروری اسپرم ها می كاهد.


تعداد گلبول های سفید خون در مردان بیشتر از زن هاست حال آن كه تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن میزان گلبول های سفید می شود


 


علاوه بر ناباروری كه پیامد مهمی در ا
ستفاده از طلاست، مشكلات روحی و خانوادگی ناشی از آن را هم باید اضافه كرد كه گاهی باعث هزینه های زیاد برای درمان ناباروری و حتی به هم خوردن زندگی ها می شود. در این میان حتی افرادی كه از طلا به عنوان زینت استفاده نمی كنند و تنها شغل آنها ایجاب می كند كه با طلا در ارتباط باشند هم از این خطرات در امان نیستند و اختلالات هورمونی گریبان آنها را نیز ممكن است بگیرد.


 


طلا در همه رنگ و همه شكل ممنوع!


وقتی صحبت از طلا به میان می آید، همه جواهرات ساخته شده از آن را در بر می گیرد. زنجیر طلا، انگشتر طلا، حلقه طلا، بند ساعت و حتی عینك طلا و حتی سروكار داشتن با طلا و طلاسازی هم می تواند برای مردها مشكل ایجاد كند و فرقی هم
نمی كند مدت كوتاهی با این طلا در ارتباط باشید یا طولانی، به هر حال برای مردان منع استفاده دارد. اما در برخی شرایط از طلا و سایر فلزات از قبیل نقره به عنوان درمان استفاده می شود و گاهی نیز این فلز در دندان سازی و جراحی استخوان ها كاربرد دارد.


در این حالت چون صرف درمان بوده و برای برطرف كردن مشكل و بیماری ایجاد شده مورد استفاده قرار می گیرد، ایرادی ندارد. كما این كه شواهد حاكی از آن است كه در طب سنتی چینی و در طب سوزنی گاهی برای درمان برخی بیماری ها از سوزن های طلایی یا نقره ای استفاده می كنند.


طلا به طور كلی به 3 رنگ زرد، سفید و قرمز در بازار وجود دارد و مهم نیست مردان از چه رنگ طلا استفاده كنند، بلكه مهم ماهیت طلاست كه در هر سه رنگ آن وجود دارد.


در این بین برخی فكر می كنند طلا سفید همان پلاتین است ولی پلاتین فلزی جداگانه و با طلا سفید متفاوت است. طلا سفید همان طلای زرد رنگی است كه با مخلوط كردن مقداری نقره به رنگ سفید در می آید و قطعا استفاده از آن برای مردان هم حرام است و هم ضرر دارد. ولی پلاتین كه فلز متفاوتی است هیچ یك از اشعه های منفی طلا را نداشته و هیچ منع استفاده ای هم برای مردان ندارد و با خیال راحت می توانید از این قبیل جواهرات همانند پلاتین یا نقره كه حتی برای بدن مفید هم هستند، استفاده كنید.


منبع : jamejamonline.ir -دكتر احسان شریفی‌پور


http://www.basij-uoz.blogfa.com

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید