ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نماز اساسی ترین رشته الفت

نماز اساسی ترین رشته الفت

فهرست مطالب

نماز اساسی ترین رشته الفت

نماز اساسی ترین رشته الفت و بهترین عامل محبت بین بندگان و خدای متعال است نماز بهترین پناهگاه در تمام عصرهای زندگی خصوصاً در شدائد و سختی ها است. نماز برترین عبادات و جامع همه کمالات و منبع برکات و کلید قفل مشکلات است ثروتمندان بی نماز فقیرند و تهیدستان با نماز از همه مستغنی تر و بی نیاز ترند. بی تردید در میان عبادات و مسائل معنوی هیچ عبادتی به جایگاه نماز نمی رسد به اندازه ای که به نماز سفارش شده است به چیزی سفارش نشده است.

نماز محور قبولی و پذیرش سایر اعمال است اگر نماز پذیرفته شد سایر اعمال نیز پذیرفته می شود و اگر نماز مردود شود سایر اعمال نیز مردود است.

 

بنابر این آنچه از آیات قرآن و کلمات نورانی ائمه (علیهم السلام) استفاده می شود این است که: به همان میزان که نماز و نماز گزار مورد توجه و ستایش خدای متعال و پیشوایان دین است که قرآن کریم فلاح و رستگاری را برای مومنان نماز گزار مقرر کرده است، به همان میزان نیز ترک نماز و سستی در نماز مورد خشم و غضب خدای متعال و مورد تقبیح ائمه (علیهم السلام) و اولی
ای دین می باشد. 

نماز اساسی ترین رشته الفت

قرآن کریم می فرماید: «فویل للمصلین الذینهم عن صلاتهم ساهون»

 

«وای بر نماز گزارانی که در نمازشان سستی و سهل انگاری می کنند» 

 

رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله): فرمود: نماز خود را ضایع نکنید که ضایع کننده نماز با قارون و هامان محشور می شود و بر خداوند لازم است او را همراه منافقین به آتش وارد کند.

نماز اساسی ترین رشته الفت

و نیز پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) در حدیثی بسیار تکان دهنده فرمود: هر که نماز را ترک کند خدای متعال او را به پانزده عقوبت مبتلا کند ، شش عقوبت در دنیا و سه عقوبت نزدیک مرگ و سه در قبر و سه در قیامت. 

 

اما شش عقوبت در دنیا: 1- بی آبرو شود. 2- برکت از مالش برود 3- عمر و ثروتش زیاد نگردد. 4- خیراتش قبول حق نشود 5- دعایش مستجاب نشود 6- دعای صالحان نصیب وی نشود.

 

نماز اساسی ترین رشته الفت

 

اما سه بلای که نزدیک وفات به او می رسد:

 

1- سکرات مرگ بر او شدید شود 2- گرسنه از دنیا برود 3- تشنگی از او رفع نشود. 

 

اما سه عقوبتی که در قیامت به او می رسد:

 

1- حساب بر وی دشوار شود 2- خداوند دشمن وی گردد و به او نظر رحمت نکند و او را عذاب دردناک کند. 3- از قبر هم چون حیوان به قیامت وارد گردد و سپس با ذلت و خواری رهسپار دوزخ شود. 

نماز اساسی ترین رشته الفت

آیا می دانید: اول چیزی که ازآن سوال می شود نماز است ، چنانکه امام صادق (علیه السلام): اول برنامه ای که انسان به آن محاسبه می شود نماز است اگر پذیرفته شود بقیه اعمال پذیرفته می شود و اگر مردود گردد سایر اعمال او نیز مردود است. 

نماز اساسی ترین رشته الفت

کسی که نسبت به نماز خود مواظبت کند و آن را نیکو بجا آورد نماز در پیشگاه الهی برای چنین نماز گزاری دعا می کند و اگر در نماز خود سستی و کاهلی کند و آن را نیکو بجا نیاورد مورد نفرین نماز قرار می گیرد. 

 

آیا می دانید: نماز مرز بین کفر و ایمان است.چنانکه از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) روایت شده که می فرماید: بین کفر و ایمان جز ترک نماز چیزی نیست.

نماز اساسی ترین رشته الفت

وچه تاسف آور است که عده ای باغفلت و با بی توجهی به نماز که رکن دین است بر خورد می کنند و غافلند که بسیار ی از مشکلات زندگی و روحی و روان آنها به همین جهت است چنانکه نماز گزاران با آرامش و اطمینان زندگی می کنند.

 

 

پایگاه عرفان

کانال جامع دو نور در ایتا:
https://eitaa.com/twonoor
کانال جامع دو نور در تلگرام:
https://t.me/twonoor

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه

 

 

نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت. نماز اساسی ترین رشته الفت.
به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید