ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

فراخوان طراحی و ساخت دکور پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

فهرست مطالب

دبیرخانه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان طی اعلام فراخوانی طراحی و ساخت دکور این دوره از مسابقات را به مسابقه گذاشت.

در این فراخوان آمده است: افراد و گروه‌هایی که توان و تجربه طراحی و اجرای دکوربندی پروژه‌های مشابه را دارند، برای ارائه طرح و ساخت دکور می‌توانند پیش‌نویس طرح‌های پیشنهادی خود را همراه با مختصری از سوابق کاری،

امکانات فنی طراحی و اجرایی خود تا تاریخ 30 مهر ماه 1393 به دبیرخانه مسابقات واقع در تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان بزرگمهر، پلاک 85، کدپستی: 1417844391

سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور (بخش جشنواره‌ها) و یا نشانی ایمیل isqa.ir@gmail.com ارسال کرده و مراحل ارزیابی آن را از شماره‌ تلفن 66402882-021 پیگیری کنند.

این گزارش حاکی است، کلیه مدارک مورد نیاز می‌بایست حداکثر در پنج شیت 100*70 به صورت افقی به انضمام یک متن توضیحی حداکثر در 400 کلمه که مراحل شکل‌گیری ایده طرح را بیان می‌‌کنند

به انضمام لوح فشرده شامل کلیه طرح‌ها، فایل اتوکد، فایل مدل سه بعدی و متن توضیحی طرح ارائه گردند.

ویژگی‌های مورد نظر جهت ارائه طرح در زیر ارائه می‌شود:

1. در نظر گرفتن بستر طرح

2. طراحی دقیق پروژه در چارچوب برنامه فیزیکی ارائه شده

3. خلاقیت و نوآوری در جهت ایجاد حس ماندگاری و مضامین معماری اسلامی _ ایرانی معاصر و پایدار (با به‌کارگیری عناصر برجسته معماری ایرانی و اسلامی)

4. خوانا بودن و نمادین بودن طرح

5. در نظر گرفتن سیمای طرح در ساعات مختلف شبانه‌روز

6. توجه به اجرایی بودن طرح و ضوابط فنی در مرحله اجرای پروژه

مشخصات کالبدی طرح

الف- مشخصات ابعادی

طول افقی: 19 متر

طول عمق: 12 متر

ب- مشخصات فیزیکی

اولویت در طراحی نمادی است که بیانگر نوع مسابقات باشد، به نحوی که طرح معماری نماد مورد نظر symbolic sign در فضایی مناسب جانمایی گردد.

مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه

1. مبانی شکل‌گیری طرح

2.تصاویر سه بعدی از طرح جهت معرفی سیمای پروژه

3. کلیات سازه

4. جزئیات لازم

شرکت در این مسابقه برای همه معماران، مهندسان مشاور، دانشجویان معماری و سایر علاقمندان رشته‌های مرتبط آزاد است،

حق چاپ پروژه‌ها با ذکر طراح برای دبیرخانه فراخوان، مجاز است. در مورد افراد حقیقی که به‌صورت گروهی در مسابقه شرکت خواهند کرد برگزارکننده تنها فردی را که با عنوان سرگروه ثبت‌نام می‌کند جهت انجام مراحل مسابقه به رسمیت می‌شناسد.

برگزارکننده در قبال تأخیر و یا خسارت وارده به مدارک قبل از تحویل آن به دبیرخانه مسئولیتی ندارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند طرح‌های خود را در مهلت مقرر توسط پست پیشتاز و یا حضوری (در ساعات اداری) به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

شرکت‌کنندگان موظفند کلیه اطلاعات خواسته شده را در فرمت پیشنهاد شده از سوی برگزارکنندگان مسابقه، تحویل دهند. شرکت‌کنندگانی که مدارک خود را ناقص تحویل دهند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

نباید مشخصات طراح و سایر نشانه‌ها از قبیل لوگو، امضاء و نشانه‌های خاص در پشت و روی شیت‌های ارسالی باشد. حق برگزاری نمایشگاه و چاپ آثار رسیده در فرصت مناسب برای دبیرخانه مسابقه محفوظ می‌باشد و هیچ یک از آثار رسیده مرجوع نخواهد شد. طرح‌هایی که پس از زمان مقرر به دبیرخانه ارسال کردند در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.

برگزیدگان طرح می‌توانند به‌عنوان مجری طرح دکور مسابقات انتخاب گردند و در صورت عدم تمایل برای اجرای طرح، دبیرخانه خود اقدام به اجرای طرح می‌کند.

طرح اول 50.000.000 ریال و طرح دوم 30.000.000 ریال جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر دریافت خواهد کرد.

نتایج ارزیابی طرح‌های دبیرخانه 10 آبان‌ ماه 1393 از سوی دبیر پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان از طریق وب سایت www.isqa.ir اعلام می‌شود.

شرکت‌کنندگان محترم جهت اطلاع از جزئیات مسابقات می‌توانند به آدرس www.muslimstudents.ir  مراجعه کنند.

: farsnews

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید