ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

کفریات اهل سنت ! (مناظره ای بین علمای اهل سنت و عالم شیعی،بخش سوم)

در سال 1345 هجری قمری در شهر پیشاور پاکستان مجلس مناظره ای بین تنی چند از علمای اهل سنت و عالم برجسته شیعی سلطان الواعظین شیرازی برگزار گردید که طی آن شش نفر از تجار سرشناس و خوانین با نفوذ پاکستان از عقائد باطل خود دست برداشته و به ریسمان محکم الهی چنگ زدند. این نوشتار بخشی از این واقعه است.


حافظ: در کتاب های اخبار و ادعیه شما مطالب کفرآمیزی وجود دارد که با استفاده از آن می توان کفر شیعیان را اثبات نمود.


واعظ: خوب است بعضی از آن مطالب را بیان کنید تا ببینیم کجای آن شرك و کفر است. ضمناً فکر می کنم شما تا به حال در مطالب کتاب های خودتان دقیق نشده اید تا کفریات آن را بنگرید. اگر در صحاح خودتان دقیق می شدید به قدری مطالب نادرست در آن می دیدید که دیگ
ر در مورد کتاب های ما چیزی نمی گفتید
.


حافظ: حرف های خودتان نادرست است! شما به چه حقی به کتاب های معتبر ما اهانت می کنید؟ آیا نمی دانید که تاکنون هیچ کتابی به عظمت کتاب های صحیح بخاری و صحیح مسلم نیامده است؟ این دو کتاب اساس مذهب اهل سنت پس از قرآن مجید است که مورد قبول تمام امت می باشد.


واعظ: و اما اینکه فرمودید، این دو کتاب مورد قبول تمام امت است حرف باطلی است، زیرا بیش از صد میلیون شیعه که جزء امت می باشند این کتاب ها را قبول ندارند. تصور می کنم این اجماعی که می گویید، مشابه اجماع امت پس از وفات نبی اکرم برای تعیین خلیفه می باشد؛ آنچه من می گویم با دلیل و برهان است؛ لذا بعضی از مطالب مندرج در صحاح تان را می گویم تا خودتان قضاوت کنید.


در صحیح بخاری حدیثی از طریق ابوهریره به رسول اکرم نسبت داده شده است که: «در روز قیامت، خدا به صورت خاصی ظاهر می شود که آدمیان می توانند او را ببینند. سپس می فرماید: من پروردگار شما هستم. مۆمنان عرض می کنند: پناه به خدا می بریم که تو خدای ما باشی!!! ما گروهی نیستیم که غیر از خدای یکتا را عبادت کرده باشیم؛ خدا در جواب آن ها می گوید: آیا بین شما و خداوندتان نشانه ای هست که بوسیله آن او را بشناسید؟ می گویند: آری؛ پس خدا ساق پای خود را برهنه کرده و به آنان نشان می دهد؛ در این هنگام مۆمنین سر خود را بالا می کنند و خدا را به همان شکلی که قبلا دیده بودند می بینند و اقرار می کنند که تو خدای مایی!!!»1 شما را به خدا آیا این حرف ها بر خلاف نص قرآن نیست؟ آیا خدا در آیه 143 سوره اعراف رۆیت خود را با صراحت نفی نکرده است؟


سید عبد الحی: علی کرم الله وجهه فرموده است: «خداوندی را که نبینم بندگی نمی کنم». پس معلوم می شود که خداوند را می توان دید.


واعظ: شما فقط بخشی از این حدیث را خواندید اگر اجازه دهید من تمام آن را می خوانم تا خودتان مطلب را دریابید. از امام صادق(علیه السلام) نقل شده است که: «یک عالم یهودی به امیرمۆمنان (علیه السلام) عرض کرد: آیا تو در هنگام عبادت خدایت را می بینی؟ حضرت فرمود: خدایی را که نبینم، عبادت نمی کنم؛ عرض کرد: چگونه او را می بینی؟ فرمود: ذات باری را به چشم سر نمی بینم بلکه با چشم دل می بینم&l t;/SPAN>».2 علاوه بر تمام این مطالب، علمای خودتان ثابت نموده اند که دیدن خدا محال عقلی است .3 و چنین عقیده ای کفر محض است. آیا باز هم دلیل می خواهید؟


از ابوهریره در همین کتاب های به اصطلاح معتبر شما نقل شده است که: «روزی حضرت موسی به کنار آبی رفت تا غسل کند. آن حضرت لباس هایش را در آورده و بالای سنگی گذاشت؛ در این هنگام سنگ به حرکت درآمده و به همراه لباس ها شروع به دویدن نمود! <SPAN style="LINE-HEIGHT: 200%; FONT-FAMILY: 'Tahoma','sans-serif'; FONT-SIZE: 9pt; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'" lang=AR-SA&gt ;حضرت موسی به دنبال آن می دوید و می گفت: ای سنگ! لباس هایم را کجا می بری؟ موسی بدون پوشش مناسب بدنبال آن می دوید به گونه ای که مردم عورت او را دیدند و اقرار کردند که فتق داشتن موسی تهمتی بیش نبوده است. آنگاه سنگ ایستاد و موسی لباس هایش را برداشت و سنگ را با تازیانه زد به گونه ای که آن سنگ شش یا هفت مرتبه ناله کرد». 4


نادرستی مطالب موجود در این حدیث به قدری روشن است که نیاز به توضیح ندارد. بگذارید حدیث دیگری که در کتاب های معتبرتان روایت شده است را نیز نقل کنم؛ آمده است: «در هنگام قبض روح موسی، آن حضرت یک سیلی محکم به گوش ملک الموت نواخت به گونه ای که چشم او کور شد!! از آن زمان به بعد ملک الموت مخفیانه برای قبض روح افراد می آید تا دیگر سیلی نخورد».5 «خنده ی شدید حضار». البته من از ابوهریره تعجب نمی کنم؛ بلکه از شما در عجبم که پس از دیدن این همه جعلیات، باز هم این کتب را صحیح ترین کتاب ها پس از قرآن می دانید!


&l t;P style=”TEXT-ALIGN: justify; LINE-HEIGHT: 200%; MARGIN: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; DIRECTION: rtl; mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto” dir=rtl class=MsoNormal align=justify>(مجموع این مناظره در سلسله مقالاتی ، طی روزهای آینده به شما دوست عزیز تقدیم می شود. امیدواریم این همراهی زمینه شناخت مذهب حق و گروه رستگاران را فراهم کند)


 پی نوشت ها:


1- صحیح بخاری، 7/502 ح 1424 کتاب الرقاق و مسلم در صحیح 1/163 ح 296- 298 کتاب الایمان


2- توحید صدوق، ص 109، ح 6 باب ما جاء فی الرۆیه


3- الكشاف، زمخشری، 2/147- 149


4- مسند احمد بن حنبل، 2/315مسند ابی هریره


5- صحیح مسلم، 4/1842 ح 158 کتاب الفضائل


بخش اعتقادات شیعه تبیان


منبع :شهابی در شب ، دکتر ضیاء توحیدی ، ص 25 – 27

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید