ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

یک لیوان شیر

پسر فقيري كه از راه فروش خرت و پرت خرج تحصيل خود را بدست ميآورد يك روز به شدت دچار تنگدستي و گرسنگي شد و فقط يك سكه نا قابل در جيب داشت. در حالي كه گرسنگي سخت به او فشار مياورد تصميم گرفت از خانه بعدي تقاضاي غذا كند … با اين حال وقتي دختر جوان زيبايي در را برويش گشود دستپاچه شد و به جاي غذا يك ليوان آب خواست. دختر جوان احساس كرد كه او بسيار گرسنه است. برايش يك ليوان شير بسيار بزرگ آوردپسرك شير را … سر كشيده و آهسته گفت: چقدر بايد به شما بپردازم؟ دختر جوان گفت: هيچ. پسرك در مقابل گفت: از صميم قلب از شما تشكرمي كنم.


پسرك كه هاروارد كلي نام داشت پس از ترك خانه نه تنها از نظر جسمي خود را قويتر حس مي كرد بلكه ايمانش به خداوند و انسانهاي نيكو كار نيز بيشتر شد. تا پيش از اين او آماده شده بود دست از تحصيل بكشد. . سالها بعد… زن جواني به بيماري مهلكي گرفتار شد. پزشكان از درمان وي عاجز شدند.


دكترهاروارد كلي براي مشاوره در مورد وضعيت اين زن فراخوانده شد. او بلافاصله بيمار را شناخت. مصمم به اتاقش بازگشت و با خود عهد كرد هر چه در توان دارد براي نجات زندگي وي به كار گيرد. مبارزه آنها بعد از كشمكش طولاني با بيماري به پيروزي رسيد. روز ترخيص بيمار فرا رسيد. زن با ترس و لرز صورتحساب را گشود. او اطمينان داشت تا پايان عمر بايد براي پرداخت صورتحساب كار كند. نگاهي به صورتحساب انداخت جمله اي به چشمش خورد. همه مخارج بيمارستان قبلا با يك ليوان شير پرداخته شده است. امضا دكتر
هاروارد كلي


http://shahrerey.tebyan.net

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید