ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا + عکس


طراحان ایرانی، همیشه در تمام دنیا فعال بوده‌اند و طرح‌های بسیار شگفت‌انگیزی را هم ارائه می‌دهند. در این جا به تعدادی از جالب‌ترین شاهکارهای طراحی ایرانی، اشاره خواهیم کرد.


حشره‌ای برای خیابان!


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


«محمد غزل» طراح ایرانی، فردی است که تا به حال خودروهای عجیب و جالبی را طراحی کرده و جوایزی را نیز دریافت کرده است. یکی از طرح‌های بسیار جالب او، خودرویی است که از روی بندپایان الهام گرفته شده است.


این خودرو که می‌توان آن را حشره خیابان‌ها نیز نامید، برای رانندگی ایمن و مقرون به صرفه طراحی شده است، زیرا راه حرکت آن بر روی زمین با دیگر خودروها متفاوت است و کاملاً مانند بندپایان روی زمین، سینه خیز می‌رود.


این خودرو دارای موتورهای برقی است که توان حرکتی
آن را به وجود می‌آورد و همچنین برای آینده که احتمالاً بزرگراه‌ها مغناطیسی خواهند شد هم امکاناتی را در خود جای داده است. به این ترتیب از نظر انرژی، این خودرو می‌تواند بسیار به صرفه بوده و هزینه زیادی نخواهد داشت
.


کامیون متفاوت ایرانی


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


«محمد غزل» طراح ایرانی را با خودروی حشره‌ای به یاد دارید. این طراح برجسته خودرو، یک طرح اتوبوس نیز در کارتابل خود دارد که به اتوبوس الکتریکی شهرت دارد. این اتوبوس یکی از طرح‌هایی است که
آینده درخشانی در مقابل خود دارد
.


اتوبوس الکتریکی، طرحی است که به گفته «غزل» از روی حشرات برداشت شده است. این خودرو پایه‌ای اسپرت دارد و بر روی 8 چرخ جدا از هم حرکت می‌کند. سیستم بدنه این خودرو به گونه‌ای است که در نگاه اول شاید به مانند یک اتوبوس فضایی باشد. به گفته طراح، حشره‌ها در مرکز ایده‌پردازی این اتوبوس قرار دارند، زیرا همان‌طور که زندگی در میان آن‌ها جریان دارد، در این خودرو نیز می‌توان زندگی را حس کرد. در مورد این خودرو، اطلاعات در سطح بالای امنیتی قرار دارند و تنها چند نکته از آن گفته شده است.


نیروی محرکه از طریق یک موتور الکتریکی قوی تأمین می‌شود، همچنین سلول‌های خورشیدی نیز در سقف این خودرو تعبیه شده است که می‌توانند به قدرت آن کمک کنند. درب‌های این اتوبوس در هر دو طرف بدنه قرار دارد و به صورت بال‌های پروانه باز می‌شوند. این طرح، همچنان در دست بررسی است و سال تولید آن به بعد از 2020 موکول شده است.


دوچرخه خورشیدی متفاوت

10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا


«مجتبی رئیسی» یکی از طراحان ایرانی است که تا به حال طرح و نقشه‌های بسیاری را برای آینده طراحی کرده است. طرح او برای پورشه که با نام «بومرنگ» برای مسابقه طراحی پورشه ارسال شده بود، توانست به میان طرح‌های برگزیده وارد شود.


این طراح، حالا دوچرخه‌ای به نام “Ele” طراحی کرده است که می‌تواند نمونه کاربردی یک وسیله نقلیه برای آیندگان باشد. طبق آنچه در طرح اصلی آمده است، این دوچرخه می‌تواند در سه حالت: نیروی انسانی، نیمه برقی و کاملاً برقی کار کند.


پنل‌های خورشیدی این دوچرخه در میان چرخ‌های آن قرار دارد و برای آنکه بتواند رو به آسمان باشد، قابلیت آن را دارد تا 30 درجه به طرفین چرخیده و در زاویه نور آفتاب قرار بگیرند. این کار، باعث جذب حداکثری نور خورشید خواهد شد. این طرح نیز هم اکنون در دست بررسی است و از زمان ورود آن به بازار، سخنی گفته نشده است.


دوچرخه‌ای که با باد شارژ می‌شود!


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


مهدی مومنی یکی از طراحان برتر ایرانی است که چندین طرح دوچرخه را تا به حال به صورت جهانی رونمایی کرده است. او دوچرخه‌ای به نام “ZooZeeg
طراحی کرده است که با سیستم جالبی کار می‌کند. این دوچرخه دارای یک موتور الکتریکی است که البته با سیستم باد شارژ می‌شود. با سرعت گرفتن دوچرخه و همچنین برخورد باد با آن، سیستم باتری دوچرخه، بادها را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و آن را شارژ می‌کند. این طرح همچنین در سال 2011 برنده یکی از جوایز معتبر طراحی دوچرخه شده است.


کلاهی برای تمام بدن دوچرخه سواران


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا


محسن صالح یکی دیگر از طراحان ایرانی است که در ایتالیا زندگی می‌کند. او تا به حال طرح‌های بسیار زیادی را در رشته‌های مختلف ارائه کرده است. یکی از طرح‌های او به درد دوچرخه سوارانی که قصد دارند در برف و باران دوچرخه سواری کنند می‌خورد. این کلاه، تمامی بدن را می‌پوشاند و همچنین از جنسی مقاوم و سبک ساخته شده است. این باعث می‌شود تا هم آیرودینامیکی آن‌ها بالا رود و هم اینکه از سرما و همچنین خطرات در امان باشند.


کتاب‌ها را دور نریزید، پاکشان کنید!

& #x0D;
10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا


خلاص شدن از شر کتاب‌هایی که دیگر به درد شما نمی‌خورند، بسیار سخت و
دشوار است. از همین رو، اگر دستگاهی باشد که بتوان نوشته‌های آن را پاک کرد، می‌توان از کتاب‌ها بار دیگر به عنوان دفتر استفاده نمود
. این‌چنین دستگاهی، توسط محسن صالح طراحی شده است. این دستگاه با تاباندن اشعه‌های الکترومگنتیک به کتاب‌ها، کاری می‌کند تا رنگدانه‌های آن تغییر حالت بدهند و به رنگ زمینه خودشان تبدیل شوند. این دستگاه یکی از طرح‌های برتر در بین طرح‌های دوست‌دار محیط زیست شناخته شده است.


طراحی خودرو برای کیا


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


«محسن خرسندی» یکی دیگر از طراحان ایرانی است که در رشته طراحی خودرو فعالیت می‌کند. او چندی پیش یک طراحی بسیار زیبا و جالب برای شرکت خودروسازی کیا انجام داد. این طرح با نام ام شیفت شناخته می‌شود و همچنین از روی خودروهایی مانند پورشه الهام گرفته شده است. این خودرو دارای یک بدنه جالب و متحرک است و با توجه به سلیقه صاحب آن تعویض می‌شود. این طرح، برای سال 2020 کشیده شده است.


شارژر قابلمه‌ای با طراحی ایرانی!


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


به تازگی طراحی به نام «اردوان میرحسینی» شارژری با طرح جالب را تولید کرده است که می‌توان از آن در هر نقطه‌ای استفاده کرد. این سیستم که یک شارژر با نام “EcoCharge” است، قابل حمل بوده و به صورت کاملاً سبز و با انرژی پاک کار می‌کند و حتی می‌توان از آن در گردش‌ها نیز استفاده کرد. این دستگاه از دو ب
خش تشکیل شده است و با سیستم گرمایشی کار می‌کند، بدین صورت که بخش اول به قابلمه داغ می‌چسبد و بخش دوم نیز گرما را تبدیل به برق می‌کند، سپس این برق از طریق سیم به تلفن همراه شما می‌رسد
.


دوچرخه الکتریکی با طراحی ایرانی

10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا


آخرین طراحی مهدی مومنی به نام «وینورا» یک دوچرخه الکتریکی است که با توجه به تقاضای جهانی می‌تواند با یک استقبال خوب جهانی روبرو شود. این دوچرخه همچنین دارای یک بدنه بسیار انعطاف‌پذیر است، به طوری که به راحتی می‌توانید بدنه آن را با توجه به نظر دلخواهتان تعویض کنید و هر روز با یک بدنه خاص به بیرون بروید. یکی دیگر از نکات این دوچرخه، انعطاف‌پذیری بدنه آن است. این دوچرخه را می‌توانید در حالت‌های اسپرت، راحت و … قرار دهید. حتی محلی برای قرار دادن کیف نیز در آن برنامه‌ریزی شده است. این دوچرخه دارای یک موتور الکتریکی و قابل شارژ است و سیستم‌های امنیتی مانند چراغ ترمز و یا چراغ جلوی
آن با این سیستم برقی کار می‌کند
.


طراحی شگفت انگیز BMW


10 شاهکار طراحان ایرانی در دنیا

 


امیل بادل یکی از طراحان ایرانی است که تا مقطع پیش‌دانشگاهی در شیراز تحصیل کرده است و سپس برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد. او از بچگی علاقه بسیار زیادی به طراحی خودرو داشت و به صورت خودآموز نرم‌افزارهای زیادی را در این مورد فراگرفته است و چندی پیش او یک طراحی بسیار زیبا برای شرکت بی‌ام دبلیو انجام داد که مورد ستایش بسیار قرار گرفت.


باشگاه خبرنگاران
http://bashgah.tebyan.net

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید