ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

كشورهای شركت‌كننده قاريان برتر خود را به ايران اعزام نمی‌كنندشهريار پرهيزكار، حافظ بين‌المللی قرآن كريم


 شهريار پرهيزكار، حافظ بين‌المللی قرآن كريم در گفت‌و‌گو با ستاد خبری بيست و هشتمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن با بيان اين مطلب درباره عدم‌همكاری دستگاه‌ها در اجرای مسابقات قرآنی در كشور، گفت: وظيفه برگزاری مسابقات قرآن در كشورمان بر عهده سازمان اوقاف است اما ساير نهادها نيز بايد نيروی خود را برای همكاری با اين سازمان به كار گيرند. البته سازمان اوقاف هم در اين ميان بايد وظايف ساير سازمان‌ها را در اين‌باره مشخص كند.


وی با اشاره به كيفيت مطلوب داوری‌های داخلی گفت: سطح داوری در ايران بسيار بالاتر از ساير كشورها است در حالی كه داوری مسابقات بين‌المللی ساير كشورها در رشته‌های مختلف به ويژه حفظ قرآن دارای كاستی‌های فراوان است و در مسابقات، افرادی بدون صلاحيت در مسند داوری قرار می‌گيرند كه اين باعث زير پا گذاشتن حق شركت‌كنندگان می‌شود.


پرهيزكار با بيان اينكه جايگاه ايران در مسابقات قرآن يك سر و گردن بالاتر از ساير كشورهای شركت‌كننده در آن است، بيان كرد: در هنگام برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن همه مسلمانان در راستای يك هدف و ارزش مشترك كه قرآن است، گردهم می‌آيند و در اين رابطه هيچ اختلافی با هم ندارند كه اين به خودی خود باعث وحدت آفرينی در جهان اسلام می‌شود.


وی تأكيد كرد: مسابقات بين‌المللی قرآن ايران، می‌تواند بسيار تأثيرگذار باشد به شرط آن‌كه انعكاس بين‌المللی گسترده‌ای داشته باشد و پخش برنامه‌های آن به شبكه‌ای خاص مانند شبكه قرآن و معارف سيما محدود نشود.


مقام اول حفظ كل قرآن در مسابقات بين‌المللی سال 71، سطح مسابقات بين‌المللی قرآن را مناسب دانست و افزود: بعضاً برخی از كشورهای شركت‌كننده قاريان برتر خود را به ايران اعزام نمی‌كنند.


پرهيزكار خاطر نشان كرد: مسابقات بين‌المللی قرآن كريم ايران بايد انعكاس خارجی گسترده‌ای نيز داشته باشد و همه جهان اسلام بتوانند در جريان اين رخداد مهم اسلامی قرار گيرند. همچنين به صورت قابل ملاحظه‌ای در نمايش چهره‌ای واقعی از ايران در مقابل سياه‌نمايی‌های دشمنان بسيار مؤثر است.

:: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید