ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

دعوت از قاريان بين‌المللی برای حضور در مسابقات كشوری قرآن دانش‌آموزی
محمدرضا مصيب‌زاده، معاون قرآن دفتر گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش  اظهار كرد: طی دعوتی كه از برخی قاريان و حافظان بين‌المللی قران كريم داشته‌ايم، در بيست و نهمين دوره از مسابقات قرآن و نهج‌لبلاغه دانش‌آموزی كه از 6 تير تا 5 مرداد در استان مركزی ـ شهر اراك برگزار می‌شود، برخی از قاريان و حافظان بين‌المللی قرآن كريم حضور خواهند داشت.


معاون قرآن دفتر گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: قاريان و حافظان بين‌المللی كه در بيست و نهمين دوره از مسابقات كشوری قرآن و نهج‌البلاغه دانش‌آموزی حضور خواهند داشت به برگزاری كارگاه‌های آموزشی قرائت و حفظ قرآن كريم برای دانش‌آموزان پرداخته و دانش‌آموزان را با شيوه‌های درست در روخوانی، روان‌خوانی و حفظ قرآن كريم آشنا می‌كنند.


وی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات كشوری قرآن و نهج‌البلاغه دانش‌آموزی در شهر اراك، گفت: در اين دوره از مسابقات دانش‌آموزان مقاطع راهنمايی و متوسطه برتر مراحل استانی حضور خواهند داشت كه مسابقات دانش‌آموزان پسر از 26 تا 29 تيرماه، و مسابقات دانش‌آموزان دختر نيز از 2 تا 5 مردادماه، در شهر اراك برگزار خواهد شد.


مصيب‌زاده، درباره نحوه داوری بيست و نهمين مسابقات قرآن دانش‌آموزی اظهار كرد: در داوری اين مسابقات كه از سوی قاريان و حافظان بين‌المللی قرآن كريم انجام خواهد شد، نفرات اول تا سوم در هر رشته و هر پايه تحصيلی (از اول راهنمايی تا پايان متوسطه) از سوی هيأت داوران انتخاب و تجليل خواهند شد.


وی در ادامه اين بخش از سخنان خود با يادآوری برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف قرآن و نهج‌البلاغه برای پايه‌های مختلف تحصيلی، عنوان كرد: دانش‌آموزان دختر و پسر كه در مرحله استانی حائز رتبه‌ شده‌اند، در اين دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت، حفظ، مفاهيم، نهج‌البلاغه و … با هم به رقابت می‌پردازند.


يادآوری می‌شود، فراخوان بيست و نهمين دوره از مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه دانش‌آموزان همزمان با شروع سال تحصيلی 89 ـ 90 در مدارس سراسر كشور اعلام شد كه بر اين اساس اين مسابقات در سطح آموزشگاهی، منطقه‌ای و استانی برگزار و برگزيدگان خود را برای رقابت در سطح كشوری معرفی كرده است.

:: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید