ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نتايج ششمين‌ دوره ‌‌آزمون اعطای ‌مدرك‌ به حفاظ قرآن 10 دی اعلام می‌شود

جواد تجليان، سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن‌، گفت: در سال جاری ششمين دوره طرح ارزيابی و اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن‌ براساس مصوبه 573 شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو مرحله برگزار شد.


وی با اشاره به برگزاری مرحله اول آزمون با شركت چهار هزار و 717 نفر به صورت كتبی و در تاريخ اول مردادماه، افزود: از اين تعداد دو هزار و 113 نفر به مرحله دوم آزمون راه يافته و در مرحله دوم آزمون حافظان ضمن رعايت قواعد تجويدی، صوت، لحن و وقف و ابتداء آيات قرآن را به صورت مرتل و از حفظ تلاوت می‌كنند.


تجليان گفت: افرادی كه حد نصاب لازم در مرحله دوم را كسب كنند برحسب درجات مشخص شده شامل حافظ 10 جزء قرآن (درجه 5) – حافظ 20 جزء قرآن (درجه 4) و حافظان كل قرآن‌كريم (درجه 3) مدارك تخصصی با امضای رئيس سازمان تبليغات اسلامی و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطاء می‌شود.


وی اضافه كرد: حافظان كل قرآنی كه علاوه بر دريافت امتياز لازم در مرحله دوم، جواز ورود به مرحله سوم را كسب كرده باشند لازم است در آزمون مفردات و ترجمه ‌آيات قرآن كه در تاريخ هفتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود، شركت كنند.


تجليان گفت: اين گروه از حافظان پس از قبولی به عنوان حافظ ممتاز قرآن‌كريم معرفی و مدرك تخصصی درجه (2)‌ به ايشان اعطاء می‌شود.
iqna :

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید