ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم در هامبورگ برگزار می‌شود

به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی مركز اسلامی هامبورگ (izhamburg)، اين مسابقات در 5 رشته قرائت در دو مقطع سنی تا 16 سال و نيز بالای 16 سال ويژه برادران، حفظ ويژه برادران و خواهران، مفاهيم ويژه برادران وخواهران، اذان در دو مقطع سنی زير و بالای 16 سال ويژه برادران و تواشيح ويژه برادران برگزار خواهد شد.


رشته حفظ در دو گروه بزرگسالان و نوجوانان برگزار می‌شود كه در گروه بزرگسالان، شركت‌كنندگان در 4 رشته حفظ 30 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 5 جزء با هم رقابت خواهند كرد و در گروه نوجوانان حفظ جزء سی‌ام قرآن كريم مورد سؤال قرار می‌گيرد.


مسابقه مفاهيم قرآن نيز در گروه‌های سنی بزرگسالان و نوجوانان به‌صورت كتبی برگزار می‌شود كه در گروه‌ بزرگسالان ترجمه كل قرآن (فارسی و آلمانی)، جلد پنجم گزيده تفسير نمونه (فارسی)، تفسير سوره حمد (آلمانی و فارسی) و اسلام در قرآن (آلمانی)، مورد سؤال قرار می‌گيرند و در گروه نوجوانان ترجمه جزء 30 (فارسی و آلمانی) موضوع آزمون خواهد بود.


اين مسابقات با حضور مسلمانان ساكن آلمان، با هدف نشر و ترويج فرهنگ و معارف قرآن كريم، زمينه‌سازی رشد و شكوفايی نخبگان قرآنی، انس هرچه بيشتر قاريان و حافظان قرآن كريم با كلام وحی، ايجاد اتحاد در جامعه قرآنی آلمان و انتقال تجربيات قاريان و حافظان ممتاز به يكديگر برگزار خواهد شد.


مركز اسلامی هامبورگ به نفرات برتر هر رشته جوايز نقدی و غير نقدی، از جمله هزينه حج عمره اهدا خواهد كرد و همچنين نفرات اول رشته قرائت و حفظ را به مسابقات بين‌المللی قرآن كريم ايران اعزام می‌كند.


علاقمندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر از طريق ايميلquran@izhamburg.com و يا شماره تلفن 22948615- 040 با مركز اسلامی هامبورگ تماس بگيرند.
: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید