ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

به دنبال صدور مجوز چند منظوره براي موسسات هستيم/ موسسات فرهنگي از ماليات معاف هستند

دبيرمرکز توسعه وترئيج فعاليت هاي قرآني کشور در دومين روز از هشتمين مجمع عمومي اتحاديه تشکل هاي قرآني کشور بيان کرد: درحوزه مجوز مسيري را دنبال کرده ايم که انشاالله اين روند ادامه پيدا کند و موسسات چندمنظوره توسعه پبداکنند
 
به گزارش پايگاه خبري اتحاديه تشکل هاي قرآني کشور «اتقان نيوز» حجت السلام والمسلمين حميد محمدي در خصوص ميزان مالياتي که به موسسات فرهنگي در مناطق محروم تعلق مي گيرد، گفت: موسسات فرهنگي از ماليات معاف هستند. نامه اي در اين زمينه به امضاي وزير ارشاد به وزير اقتصاد داده شد و يکي از موضوعاتي که در آن ذکر شده بود اين بود که آموزش روخواني و روانخواني را در آنجا فعال کنيم که طبق اين موضوع در جنوب کرمان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان دوره تربيت مربي برگزار خواهد شد.


از آنجايي که 30 درصد از نيم درصد بودجه مدنظر به مناطق روستايي اختصاص دارد اگر بودجه تا آخر سال جاري صادر شود حمايت هاي لازم در اين زمينه انجام خواهد شد.


محمدي در ادامه در خصوص تعرفه آب وبرق موسسات قرآني و پرداخت وام براي ساخت وساز عنوان کرد: نامه اي در اين زمينه تهيه شده که به مسئولان داده ايم و اميدواريم کارگروه ويژه در اين زمينه به اين امر رسيدگي کنند. همچنين کمک هزينه اي براي رهن به صورت وام در اختيار موسسات قرار مي دهيم که در زمان ديگري از بودجه ساخت وساز کم خواهيم کرد. صندوق هنرمندان هم نيز فقط مخصوص روزنامه نگاران و نويسندگان بوده و علاوه بر اين امر به موسسات تعلق نخواهد گرفت.
رئيس مرکز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت هاي قرآني بيان کرد: در امر واگذاري دو مانع وجود دارد نخست اينکه وزارت خانه بايد متقاعد شود و از طرفي ديگر بايد توان مندي هاي لازم تبيين شود. در نمايشگاه قرآن سال گذشته بخش نهادهاي مردمي موسسات مردمي به اتحاديه برگزار شد که ما در اجرا دچار کاستي هايي بوديم اما در نمايشگاهي که در سال جاري برگزار شد بخش هاي مربوط به هر موسسه را به خود آن موسسه واگذار کرديم.


رئيس مرکز هماهنگي توسعه و ترويج فعاليت هاي قرآني در ادامه اظهار کرد: گاهي اتوماسيون مرکز داراي تاخير است که بر اين اساس سعي داريم سرعت پاسخ گويي را در مرکز ارتقاء دهيم، همچنين سيستم اتوماسيون به منظور برقراري ارتباط لحظه به لحظه با موسسات درحال شکل گيري است.


وي در خصوص صدور مجوز براي موسسات گفت: به عقيده من بايد يک لايه بندي مناسب صورت گيرد تا براساس توانمندي ها و سطح موسسات براي صدور مجوز اقدامات لازم انجام شود.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید