ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مسابقات سراسری قرآن اوقاف 25 بهمن در بندرعباس آغاز می‌شود

فهرست مطالب

ولی ياراحمدی، مديركل آموزش و مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه، با اعلام اين خبر گفت: پس از بررسی‌ بين چندين استان به عنوان گزينه‌ای برای ميزبانی سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف، بندرعباس بهترين گزينه شناخته شد.


وی بيان كرد: رقابت‌های بخش آقايان و بانوان به صورت همزمان از سه‌شنبه، 25 بهمن‌ماه، آغاز می‌شود و در اين دوره فقط مسابقات در مقطع بالای 16 سال (بزرگسالان) برگزار خواهد شد. جمعی از برترين داوران ممتاز و بين‌المللی نيز اعضای هيئت داوران را تشكيل خواهند داد.


ياراحمدی با اشاره به برپايی اين رقابت‌ها در ايام ميلاد حضرت رسول اكرم(ص) و هفته وحدت، عنوان كرد: امسال نيز همانند سال قبل، مسابقات سراسری قرآن پس از مرحله ثبت نام در دو مرحله شهرستانی و استانی در رشته‌های حفظ، قرائت ترتيل و تحقيق، همچنين مسابقه مفاهيم تخصصی قرآن برگزار شد.


گفتنی است، مرحله شهرستانی اين رقابت‌ها در دهه كرامت و مرحله استانی در دهه ولايت در استان‌ها برگزار شد و نفرات برتر مرحله استانی برای حضور در كارگاه‌های آموزشی دی‌ماه سال جاری به مشهد مقدس اعزام شدند.


يادآور می‌شود، آزمون كتبی سی و چهارمين دوره مسابقات قرآن در بخش رشته مفاهيم تخصصی قرآن، 23 دی‌ماه با حضور حدود 250 نفر از آقايان و بانوان از سراسر كشور در دانشكده علوم قرآنی تهران برپا شد. 10 نفر از برترين‌ها از ميان آقايان و 10 نفر از ميان بانوان برای شركت در مرحله شفاهی (مرحله فينال) معرفی شدند كه اين مرحله هم‌زمان با مرحله كشوری سی و چهارمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن در بندرعباس برگزار خواهد شد.
: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید