ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

دوره تربيت داور مسابقات قرآن از سوی سازمان دارالقرآن در قم آغاز شد

محل برپايی اين دوره از سوی معاونت آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن، شهر قم، مجتمع ياوران مهدی (عج) جمكران اعلام شده است.


دوره‌های آموزشی در چهار بخش رشته‌های تجويد، وقف و ابتدا، صوت و لحن برگزار و منابع آموزشی دوره، طبق آئين‌نامه دوره تربيت داور و با توجه به رشته مربوطه ارائه می‌شود. سه روز ابتدايی، آموزش و كارورزی داوری و يك ‌روز پايانی نيز آزمون‌ها برپا خواهد شد.


دوره آموزشی تربيت داور مسابقات قرآن در رشته‌های تجويد و لحن طی دوم تا پنجم اسفندماه و رشته صوت، سوم تا پنجم اسفند‌ماه برگزار می‌شود.


با توجه به اينكه در بازه زمانی دوم تا پنجم اسفند، امكان حضور هيچ‌يك از استادان مجرب رشته وقف و ابتدا ميسر نشده است، دوره مزبور در تاريخ نهم تا 12 اسفندماه برگزار خواهد شد.


آزمون‌ پايانی اين دوره‌های آموزشی در رشته‌های تجويد و صوت و لحن قرآن صبح جمعه، پنجم اسفند‌ماه و آزمون پايانی رشته وقف و ابتدا جمعه، 12 اسفندماه به صورت كتبی و عملی برگزار می‌شود.


منبع درسی رشته تجويد، كتاب «پژوهشی در علم تجويد» تأليف ابوالفضل علامی به همراه لوح آموزشی تجويد قرآن و منبع درسی رشته صوت و لحن، كتاب «معماری تلاوت» تأليف غلامرضا شاه‌ميوه به همراه لوح آموزشی صوت و لحن است.


منبع درسی رشته وقف و ابتداء كتاب «نحو مقدماتی» تأليف حميد محمدی و كتاب «درآمدی بر دانش وقف و ابتداء» تأليف علامی به همراه لوح آموزشی وقف و ابتدا خواهد بود.


مدرسان اين دوره در رشته‌های تجويد، سيدمحسن موسوی‌بلده و ابوالفضل علامی، رشته صوت، احمد ابوالقاسمی، رشته لحن غلامرضا شاه‌ميوه و رشته وقف و ابتداء ابوالفضل علامی است.


گفتنی است، افرادی كه در دوره‌های آموزشی تربيت داور مسابقات قرآن، شركت خواهند كرد، پيش از اين با ثبت نام در آزمون ورودی، امتياز لازم را برای حضور در اين دوره دريافت كردند.
: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید