ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

رشد جهشی فعالیت‌های قرآنی در کشور

فهرست مطالب

 حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی در حاشیه سفر خود به گیلان با اشاره به افزایش رشد فعالیت‌های قرآنی در کشور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در اوایل رمضان امسال فرمودند با توجه به مقدماتی که فراهم شده از یک میلیون حافظ قرآن، 10 میلیون حافظ می‌خواهم.


وی تصریح کرد: تصمیم منشور فرهنگ قرآنی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز توسعه و رشد فعالیت‌های قرآنی بوده است.


این مسئول، تعداد موسسات قرآنی در سطح کشور را یک هزار و 200 موسسه زیر نظر ارشاد اسلامی عنوان کرد و افزود: بالغ بر 2 هزار موسسه فعال وجود دارد که به زودی تعداد آنها افزایش می‌یابد.


وی، صدور چهار هزار مجوز فعالیت قرآنی به موسسات قرآنی کشور را از برنامه‌های سال آینده ذکر کرد و یادآور شد: اینها موسساتی هستند که کار خود را دنبال می‌کنند و ما مجوز می‌دهیم و بیش از 2 هزار موسسه قرآنی زیر نظر ارشاد فعال است.


محمدی، با بیان اینکه وضعیت فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور به صورت جهشی است، خاطرنشان کرد: پس از تصویب منشور، شور قرآنی بپا شده و فعالیت‌ها ارتقای چندین درصدی داشته است.


وی افزود: تعداد رشد موسسات و جلسات قرآنی در کشور و رشد قرآن‌آموزان و حافظان در کشور از سال 88 به بعد با یک تحول و جهش قرآنی در سطح کشور مواجه شده و ایجاد شور و رشد معنویت در فضای عمومی کشور فضای جدید قرآنی را فراهم آورده است.


قائم مقام وزیر ارشاد در امور قرآنی، با اشاره به اراده دولت دهم برای فعالیت‌های قرآنی، اذعان داشت: تصویب بودجه قرآنی و یک سری عوامل متعدد زمینه ارتقای فرهنگ قرآنی و جهش در این راستا را فراهم کرده است.


وی، دلیل دیگر جهش قرآنی در کشور را بازخواست از دستگاه‌های دولتی نظیر آموزش و پرورش برای امر قرآن و آموزش عالی و ارشاد که باید نسبت به رشد قرآنی پاسخگو باشند، عنوان کرد.


محمدی، درباره وضعیت تخصیص نیم درصد بودجه قرآنی بیان داشت: با پیگیری‌های ویژه‌ای که صورت گرفته است، نیم درصد بودجه استانی برای فعالیت‌های قرآنی ابلاغ شده و تا هفته آینده با سازوکار جذب این بودجه از طریق یکی از دستگاه‌ها اقدام می‌کنیم و جامعه قرآنی می‌توانند خبر خوش جذب و تخصیص این بودجه را در روزهای آینده بشنوند.
: Farsnews

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید