ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

بيستمين دوره مسابقات بين‌المللی حفظ قرآن الازهر برگزار می‌شود

به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی «iccuk»، وزارت اوقاف و امور اسلامی مصر اين مسابقات را در 5 رشته مختلف ويژه افراد زير 25 سال برگزار می‌كند.


شركت‌كنندگان در اين رقابت‌ها در 5 رشته حفظ كل قرآن كريم با رعايت قواعد تجويد و ترتيل همراه با تفسير جزء پانزدهم قرآن كريم، حفظ كل قرآن كريم به همراه رعايت قواعد تجويد و ترتيل، حفظ 20 جزء اول قرآن به همراه رعايت قواعد تجويد و ترتيل، حفظ 10 جزء اول قرآن به همراه رعايت قواعد تجويد و ترتيل و حفظ 6 جزء متوالی قرآن كريم به همراه رعايت قواعد تجويد و ترتيل به رقابت خواهند پرداخت.


هيئت داوران اين مسابقات كه از اساتيد برجسته حفظ و قرائت قرآن كريم هستند،‌ شركت‌كنندگان را بر اساس ميزان تسلط بر حفظ قرآن كريم، كاربرد قوانين تجويد و آشنايی كامل با قوانين قرائت مورد ارزيابی قرار خواهند داد و در پايان برگزيدگان هر گروه را معرفی می‌كنند.


شركت‌كنندگان ضمن آشنايی كامل با قوانين و شيوه‌های قرائت قرآن كريم، نبايد از قاريان برجسته، اساتيد تجويد و ترتيل، فارغ‌التحصيل دانشگاه الازهر و يا از برگزيدگان دور قبلی اين مسابقات باشند.


مسئولان برگزاری همچنين برای حضور شركت‌كنندگان نابينا و افراد زير 12 سال در اين دوره از مسابقات تمهيداتی انديشيده‌اند كه اين افراد بتوانند با يك همراه در رقابت‌ها حضور داشته باشند.


اين مسابقات هرسال با هدف بالا بردن روحيه قرآنی و ترغيب جوانان به حفظ قرآن و به كار بستن آموزه‌های قرآنی در زندگی برگزار می‌شود.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید