ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

حضور کاروان قرآنی کشورمان با ۲۱ قاری در مدینه

فهرست مطالب

تلاوت دلنشین آیات نورانی قرآن کریم زینت بخش این دیدار بود. آقای قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، در مورد توجه و تدبر در آیات قرآن کریم در موسم حج اظهار داشت: حضور کاروان قرآنی در مراسم حج باعث خرسندی شعف است. مقام معظم رهبری نسبت به تلاوت و تدبر و ترویج فرهنگ قرآن در حج اهتمام ویژه ای دارند و امیدواریم امسال نیز به گونه ای عمل کنیم که رضایت ایشان جلب و منویات معظم له تحقق پیدا کند.


وی با اشاره به کاهش 20 درصدی ظرفیت زائران حج تمام کشورهای گفت: با توجه به کاهش سهمیه از یک سو و 20 سال در نوبت بودن مردم برای سفر حج از سوی دیگر، تعدادی از نیروها از جمله از کاروان قرآنی را برخلاف میل خود کاهش دادیم که امیدواریم با حل مشکل و افزایش سهمیه حجاج بتوان کمبود‌ها را جبران کرد.


نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی توجه به قرآن در حج را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت: مکه و مدینه محل نزول قرآن است تلاوت و توجه به قرآن در سرزمین وحی حال وهوای دیگری دارد لذا باید زائرن را بیش از پیش به تلاوت و تدبر در قرآن ترغیب کنیم.


وی قرآن کریم را وسیله هدایت عموم مسلمانان و مدرم سراسر جهان خواند وگفت: قرآن نور و وسیله هدایت و شفای دردهای روحی و روانی انسان‌ها است. هرکس به قرآن توجه و در آداب و اسرار پر رمز و راز و حقایق آیات الهی تأمل کند روحش صفا و قلبش آرامش خواهد یافت.


سرپرست حجاج ایرانی با ذکر روایتی از رسول مکرم اسلام (صله الله علیه و آله) افزود: کسی که حقیقت قرآن را درک کند هیچ‌گونه نیازی به دیگران ندارد. امام سجاد (علیه السلام) نیز می‌فرماید: اگر تنهای تنها شوم اما قرآن با من باشد احساس تنهایی نمی‌کنم.


وی گفت: مردم ایران با استعداد و ضریب هوشی بالایی که دارند می‌توانند فرهنگ حفظ قرآن کریم را توسعه داده و با ترویج و تشویق حفظ و قرائت قرآن در حوزه قرآنی نمونه باشند.


بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، قاضی عسکر در پایان ابراز امیدواری کرد حضور کاروان قرآنی در سرزمین وحی درجهت ترویج آیات الهی و توجه هر چه بیشتر به قرآن بر خیر و برکت باشد.


در ابتدادی این دیدار دکتر احمدی رئیس گروه اعزامی قاریان و حافظان قرآن کریم طی گزارشی گفت: کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سال جاری با میانگین (3 سال یکی از جوان‌ترین کاروان‌های قرآنی اعزامی به حج به‌شمار می‌آید. 75 درصد از این افراد برای نخستین بار به حج عزیمت کرده‌اند).


تلاوت قرآن در مراسم دعای کمیل، دعای ندبه، محافل انس و معرفت، دیدارهای عمومی، دیدارهای روحانیون و خادمان کاروان‌ها و برگزاری محافل قرآنی در مدینه منوره و مکه مکرمه از جمله برنامه‌هایی قاریان و حافظان قرآن کریم در حج سال جاری است.


: shabestan.ir

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید