ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

طراحی قالب جذاب برای ترتيل‌خوانی/ برگزاری كارگاه‌های اخلاق حرفه‌ای حفظ قرآن

فهرست مطالب

محمدتقی ميرزاجانی، رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، با اشاره به اينكه در روزهای گذشته بيست و دومين سال تأسيس اين شورا پشت سر گذاشته شد، گفت: قطعاً شورای عالی قرآن مانند هر مجموعه ديگری بنا دارد سال به سال رو به جلو حركت كند و هر سال بر كيفيت و كميت فعاليت‌های خود بيفزايد و سعی كند نسبت به اهداف و مأموريت‌هايی كه برای اين مجموعه پيش‌بينی شده است، قدم بردارد.


تلاش برای ارتقای كيفی فعاليت‌های شورا


وی افزود: بنای ما بر اين است كه ارتقای كيفی فعاليت‌هايی كه در حال حاضر در حال انجام آنها هستيم را پيگيری كنيم و اين رويكرد يك اصل جدی برای ما است كه در چند سال اخير مورد توجه بوده است و كماكان در اولويت هم قرار دارد، البته هر جا كه نياز باشد افزايش تعداد فعاليت‌ها و كاركردها را نيز در دستور كار قرار خواهيم داد.


رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در ادامه در مورد مهم‌ترين برنامه‌هايی كه اين شورا در آينده نزديك برگزار می‌كند نيز تصريح كرد: شواری عالی قرآن تاكنون مديران و كارشناسان خود را به 22 استان كشور اعزام كرده است و اين سفرها به‌زودی ادامه خواهد يافت.


اعزام كاروان مديران شورای عالی قرآن به يزد


وی اظهار كرد: در همين راستا امروز، دوشنبه، 29 مهرماه هيئتی از مديران و كارشناسان شورای عالی قرآن به استان يزد اعزام خواهند شد و اين سفر تا روز پنجشنبه به طول خواهد انجاميد، در اين سفر چند هدف را پيگيری خواهيم كرد كه از جمله آنها می‌توان به آشنايی بيش از پيش با ظرفيت قاريان ممتاز استان يزد و برگزاری كارگاه فشرده آموزش تخصصی قرآن كريم اشاره كرد.


ميرزاجانی خاطرنشان كرد: در اين سفر قاريانی كه قرائت آنها برای پخش از شبكه استانی مناسب باشد، گزينش و انتخاب خواهيم كرد و از همين قاريان تلاوت‌هايی را در خود استان ضبط می‌كنيم تا مورد استفاده صدا و سيمای همان استان قرار بگيرد.


مديران شورا نيمه‌ای آبان به فارس سفر می‌كنند


رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن گفت: همچنين در روزهای 15، 16 و 17 آبان‌ماه سفری را با همين هدف به استان فارس خواهيم داشت. مقدمات اين سفر فراهم شده است و مقرر شده تا صدا و سيمای مركز فارس ميزبان ما باشد، همچنين به خاطر نزديكی استان كهكلويه و بويراحمد با استان فارس تصميم گرفته‌ايم از قاريان ممتاز اين استان نيز دعوت كنيم تا در شيراز حضور داشته باشند تا در اين سفر دو استان را به صورت همزمان پوشش دهيم.


وی در بخش ديگری از گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ايكنا به بحث در مورد جلسات هم‌انديشی و ارتقاء حفاظ ممتاز قرآن پرداخت و تصريح كرد: جلسه‌ای در اين مورد در روزهای گذشته برگزار و مقرر شد ماهانه دو جلسه تحت عنوان ارتقاء فنی و علمی و يك جلسه با عنوان اتاق فكر حفظ قرآن را داشته باشيم.


ميرزاجانی با تأكيد بر اينكه تاكنون يك جلسه در مورد ارتقای علمی و فنی برگزار شده است، گفت: در اين جلسه مطرح شد تا موضوعاتی كه قرار است در هفته‌های آينده در دستور كار قرار بگيرد، توسط اعضاء مشخص شود و نهايت مقرر شد از يكی از اساتيد برجسته صوت و لحن دعوت كنيم تا در مقوله ترتيل‌خوانی و بيان نكات تخصصی صوت و لحن به بيان نكات كليدی بپردازد.


برگزاری كارگاه اخلاق حرفه‌ای حفظ قرآن


رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن افزود: در بخش ديگری از اين نشست مقرر شد به تناسب و اقتضاء كارگاه‌هايی را برگزار كنيم كه در آنها اخلاق حرفه‌ای حفظ قرآن كريم با حضور يكی از اساتيد برجسته اين حوزه برگزار شود، همچنين مقرر شد هر جلسه تعدادی از حاضران محفوظات خود را در قالب ترتيل‌خوانی ارائه كنند و ساير حاضران نيز به نقد و تحليل برنامه اجرا شده بپردازند.


وی در ادامه تصريح كرد: اميدواريم با اين سير بتوانيم بعد از گذشت يك زمان مناسب به سمت و سويی حركت كنيم كه حفاظ ما در بخش‌های مختلف يك توانمندی و يك ارتقاء توانايی را در خود احساس كنند، به‌ويژه در مقوله ترتيل‌خوانی كه خود حفاظ به وجود يك قالب جذاب و زيبا اشاره داشته‌اند و اين يك نياز جدی برای حفاظ ما است كه اميدواريم آن جذابيت را بيش از پيش برای مستمعين فراهم كند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید