ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

ثبت‌ نام 10 هزار نفر در جشنواره ملی ملکوت

حمیدرضا یونسی، دبیر اولین جشنواره ملی ملکوت، با اعلام خبر شرکت 10 هزار نفر در این جشنواره گفت: مهلت شرکت در تمامی بخش‌های جشنواره تا پایان دی است و علاقه‌مندان می‌توانند در فرصت باقی‌مانده ثبت نام کنند. به‌زودی مسابقه پیامکی این جشنواره نیز آغاز می‌شود و سطح وسیعی از جامعه هدف را تحت پوشش قرار میدهد.


وی تصریح کرد: دبیرخانه این جشنواره تشکیل ستادهای استانی را در دستور کار دارد و تاکنون در استان‌های قم، تهران، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان، مازندران، شهرکرد و سمنان به‌طور ویژه فعالیت کرده است و روز به روز به گستره آن افزوده می‌شود.


یونسی گفت: البته تمامی استانها به‌همت واحدهای جهاد دانشگاهی تحت پوشش این طرح هستند اما استانهای قید شده به‌طور ویژه وارد این طرح شدهاند.
دبیر اولین جشنواره ملی ملکوت از استقبال خوب نهاهای فرهنگی و آموزشی استان
ها از این طرح خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه در هر استانی که حضور پیدا می‌کنیم و در جمع دست‌اندرکاران فرهنگی و آموزشی استان قرار می‏‌گیریم و استقبال خوب و شایسته تقدیری از این طرح به‌عمل می‏آید.


اهداف بلندمدت جشنواره


یونسی جشنواره ملکوت را یک جشنواره فرهنگی شناور ارزیابی کرد و گفت: مزیت این طرح آن است که با دسته‌بندی طیفهای مختلف از نظر اطلاعات دینی میتواند طی امسال و در دورههای بعد به فراخور توان و درک متسابقان، بخشهای طرح را برنامهریزی کرده و قدم به قدم ایشان را در فهم معارف دینی پیش ببرد.
معاون سازمان فعالیت
های قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی عنوان کرد: این روند از جشنواره که در اولین دوره اجرا شده، یک قالب است و این قالب مسلماً طی دورههای بعد به روزتر، کارآمدتر و کم‌نقصتر خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه جشنواره ملکوت یک طرح ملی هدفمند است، گفت: این حرکت یک مسابقه صرف کتابخوانی نیست، بلکه مسابقه کتابخوانی یک قالب جهت رسیدن به یک هدف متعالی، آن هم گره زدن اذهان اقشار جامعه به مباحث قرآنی است.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید