ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

آیین‌نامه داوری مسابقات قرآن اوقاف نیاز به بازنگری دارد

فهرست مطالب

احمد لیایی داور مسابقات قرآن سازمان اوقاف درباره مسابقات استانی قرآن کریم اظهار داشت: در مرحله استانی سی و ششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم و هجدهمین دوره مسابقات تواشیح، همخوانی و ابتهال سطح شرکت‌کنندگان نسبت به سال‌های گذشته ارتقای قابل توجهی داشت.


وی با اشاره به قدیمی بودن آیین‌نامه مسابقات تواشیح، همخوانی و ابتهال سازمان اوقاف، ادامه داد: آیین‌نامه این مسابقات نیاز به بازنگری دارد، چرا که حدود پنج سال است مسابقات اوقاف با این آیین‌نامه داوری می‌شود، بنابراین باید دستورالعمل ‌های آن شفاف‌سازی شود.


لیایی گفت: تبلیغات سازمان اوقاف در مسابقات قرآن مناسب نیست، بنابراین هنوز افراد به درستی از برگزاری این مسابقات در رشته ابتهال اطلاع ندارند، بر همین اساس برای جذب شرکت‌کننده در این بخش باید اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد تا در سال‌های آینده شاهد رشد تعداد شرکت‌کنندگان در این بخش باشیم.


اذان‌های تقلیدی مانع ایجاد خلاقیت در این بخش می‌شود


داور هجدهمین دوره مسابقات تواشیح، همخوانی و ابتهال سازمان اوقاف با اشاره به مشکل‌بودن داوری مسابقات در رشته اذان، خاطر نشان کرد: با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و سطح آنها، داوری رشته اذان سخت‌تر از رشته‌هایی همچون تواشیح و ابتهال است، اما باید در این بخش اذان تقلیدی را حذف کنیم.


وی افزود: اگر بخواهیم نوآوری و اتفاق ویژه‌ای در تلاوت اذان پیش بیاید باید اذان تقلیدی حذف شود تا شرکت‌کنندگان با ابتکار و خلاقیت اذان بگویند.


لیایی با بیان اینکه در بخش ابتهال امسال پیشرفت قابل توجهی داشتیم، اظهار امیدواری کرد که سازمان اوقاف با تبلیغات کارآمدتر بتواند شرکت‌کنندگان بیشتری را جذب کند تا در بتوانیم مسابقاتی در سطح کمی و کیفی بالاتری داشته باشیم.


: farsnews

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید