ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نخستین آزمون استعدادهای درخشان قرآنی 21 آذر برگزار می‌شود

محمد ضرغام مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به برگزاری نخستین آزمون از نوجوانان استعدادهای درخشان قرآنی، اظهار داشت: نخستین دوره تربیت استعدادهای درخشان قرآنی از 26 تا 29 شهریور ماه به همت سازمان دارالقرآن برگزار شد.


وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی 100 نفر از نوجوانان مستعد قرآنی 12 تا 18 سال تحت آموزش‌ها اولیه قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: در نخستین دوره از هر استان حداقل یک نفر و حداکثر هفت نفر شرکت کردند که پس از اتمام، در 14 مهر ماه ابلاغیه‌ای مبنی بر ارائه تکالیفی برای پیگیری فعالیت‌های قرآنی افراد شرکت کننده در اردو به استان‌های مختلف ارسال شد تا نوجوانان از امور قرآنی غافل نشوند.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم به تکالیف ارائه شده اشاره کرد و گفت: در تکالیف نوجوانان حفظ نیم جزء از قرآن یا حفظ سوره‌های «لقمان»، «حجرات»، «جمعه» و «صف» را تعیین کرده‌ایم که آنها باید تا پیش از برگزاری مرحله دوم دوره استعدادهای درخشان قرآنی به قطعات تعیین شده مسلط باشند.


* مرحله دوم دوره استعدادهای درخشان قرآنی 22 تا 25 بهمن در مشهد برگزار می‌شود 


ضرغام با بیان اینکه مرحله دوم دوره استعدادهای درخشان از 22 تا 25 بهمن ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، ادامه داد: ما تا پیش از برگزاری دومین دوره تربیت استعدادهای درخشان قرآنی از این 100 نفر آزمون‌هایی می‌گیریم تا سطح توانمندی‌های آنها را ارزیابی کنیم.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به زمان برگزاری نخستین آزمون استعدادهای درخشان قرآنی، اظهار داشت: در اولین گام روز پنج‌شنبه 21 آذرماه آزمونی کتبی به صورت متمرکز در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود که در این آزمون افراد باید حداقل نمره 14 را کسب کنند.


وی با بیان اینکه در این آزمون‌ها تجوید و مفاهیم سطح یک قرآن نوجوانان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا آنها با آمادگی بیشتری در دوره دوم استعدادهای درخشان قرآنی شرکت کنند، خاطرنشان کرد: برنامه ما در این آزمون سنجش توانمندی‌های افراد است و اگر کسی نتواند به حد نصاب نمره دست یابد حذف نخواهد شد، چرا که هدف از برگزاری این آزمون آمادگی برای حضور در دوره دوم است.


ضرغام با اشاره به اینکه پس از برگزاری آزمون، افراد باید لوح فشرده قطعات تلاوت شده مجلسی خود را برای سازمان دارالقرآن ارسال کنند، ادامه داد: ما یک بار با تمامی نوجوانان قرآنی شرکت‌کننده در اردوی استعدادهای درخشان تماس گرفتیم و تکالیفی به آنها دادیم که بر طبق آن، نوجوانان باید تا پایان آذرماه تلاوت‌های تحقیق خود را برای ادارات دارالقرآن استان‌ها ارسال کنند.


: farsnews

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید