ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

اطلاعات تکمیلی مربوط به برگزاری هفتمین دوره مسابقه راه روشن

با عنایت به لزوم ترویج معارف علوی و آشنایی عموم مردم به ویژه جوانان با مفاهیم و معارف بلند نهج البلاغه هفتمین دوره مسابقه ملی کتابخوانی مفاهیم نهج البلاغه «1424» ،راه روشن، برگزار می شود.


از این رو شعب و نمایندگی­های موسسه و نیز علاقمندان به شرکت در این مسابقه بزرگ و ملی، به نکات ذیل توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.


 


1. این مسابقه بر اساس جلد چهارم کتاب  راه روشن، به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می­شود.


2. در پایان جلد چهارم کتاب راه روشن 40 سوال چهار گزینه­ای با توجه به محتوای کتاب طراحی گردیده که علاقمندان به شرکت در آزمون غیر حضوری می­توانند با مطالعه دقیق کتاب، پاسخنامه پایان کتاب را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 30/8/93 به آدرس دفتر مرکزی  مؤسسه واقع در قم ارسال نمایند.


لازم به یادآوری است هر فرد می­تواند در مسابقه غیر حضوری و هم در مسابقه حضوری شرکت نماید که در این صورت پس از کسب امتیاز لازم نام او دوبار در قرعه قرار می­گیرد.


3. شایان ذکر است 30% جوائز به شرکت کنندگان در آزمون غیر حضوری و 70% دیگر به شرکت کنندگان در آزمون کتبی حضوری تعلق دارد که شرکت هر نفر در یک یا هر دو آزمون مانعی ندارد.


4. جوائز این دوره از مسابقات شامل 110 نفر برگزیده به (قید قرعه برای سفر زیارتی) عتبات عالیات و 220 نفر به مشهد مقدس می­باشد.


5. همچنین صدها جایزه پیامکی رادیویی و تلویزیونی به شرکت کنندگان در مسابقه پیامکی اهدا می شود. شایان ذکر است اسامی برندگان جوایز پیامکی تلویزیونی 48 ساعت بعد از پخش برنامه در سایت موسسه قرار می گیرد.
6. آزمون حضوری در تاریخ 30/8/93 ساعت 9 صبح همزمان در سراسر کشور برگزار می­شود و افرادی که حداقل 60 امتیاز در آزمون حضوری کسب کنند نامشان در قرعه قرار می گیرد.


7. شعب و نمایندگی­ها موظف به اطلاع رسانی و نصب پوستر در اماکن عمومی، ادارات و نهادها و مؤسسات قرآنی شهرستان خود هستند.


8. همچنین شعب و نمایندگی موظف به ثبت نام از متقاضیان شرکت در آزمون حضوری مفاهیم نهج البلاغه هستند، و کتب درخواستی متقاضیان را باید از دفتر مرکزی مؤسسه قرآن و نهج البلاغه، طی مکاتبه­ای در خواست نمایند.


9. قیمت پشت جلد کتاب راه روشن پنج هزارتومان است که شعب و نمایندگی­ها می توانند کتاب را با قیمت پشت جلد در اختیار متقاضیان قرار دهند.


10. بهتر است شعب و نمایندگی­ها در هر مرحله به تعدادی معین کتاب درخواست کنند و مبلغ آن را به حساب جاری بانک تجارت 1531086380 و یا به شماره کارت 6104337960913729 بانک ملت به نام مؤسسه قرآن و نهج البلاغه واریز نمایند تا بلافاصله کتاب درخواستی از سوی مؤسسه به آدرس پستی شما ارسال گردد.


11. دفترچه سؤالات و پاسخ نامه­ها به تعداد در خواستی شعب  و نمایندگی­ها 48 ساعت قبل از برگزاری آزمون به صورت پلمپ شده به دست نمایندگی ها و شعب می­رسد، که باید در حضور ناظر مسابقات در جلسه آزمون بازگشایی گردد.


12. لازم است شعب و نمایندگی­ها حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون آدرس حوزه امتحانی را  برای قرار دادن در سایت و آمار شرکت کنندگان را برای ارسال دفترچه سؤالات و پاسخنامه به صورت مکتوب و یا تلفنی به ستاد برگزاری مسابقات اعلام نمایند.


13. شعب و نمایندگی­ها بلافاصله بعد از برگزاری آزمون موظف به جمع آوری پاسخ نامه­ها و ارسال آن به مؤسسه قرآن و نهج البلاغه هستند، بدیهی است تصحیح پاسخ­نامه­ها و معرفی نفرات برتر با مؤسسه قرآن و نهج البلاغه است.
14. نهادها و ارگانهای دولتی می توانند برای کارکنان خود کتاب مذکور را تهیه و در مسابقه حضوری و غیرحضوری شرکت نمایند.


 جناب آقای رضازاده رئیس موسسه قرآن و نهج البلاغه کشور ضمن تشکر از شعب و نمایندگی­های مؤسسه و مؤسسات قرآنی همکار که در برگزاری آزمون مرحله قبلی همکاری صمیمانه­ای داشته­اند، اظهار کردند: «در این دوره با همکاری سازمان صدا و سیما اطلاع­رسانی مناسبی صورت خواهد گرفت و از این رو به 1424 نفر از کسانی که در آزمون کتبی شرکت می­کنند و یا به سؤالات پیامکی برنامه تلویزیونی و برنامه رادیویی پاسخ می­دهند جوایز ارزشمندی اهدا می­شود.»


رضازاده سفرهای زیارتی به قم و مشهد مقدس و عتبات عالیات و بسته­های فرهنگی را از جمله جوایز هفتمین دوره مسابقه ملی کتابخوانی مفاهیم نهج­البلاغه اعلام کرده­اند. رئیس مؤسسه قرآن و نهج البلاغه اظهار داشته­اند: «جوایز مذکور به کسانی تعلق می­گیرد که یا در آزمون­های کتبی راه روشن حداقل 60% امتیاز را کسب کرده باشند و به قید قرعه نام آنان در سایت مؤسسه اعلام شود و یا در مسابقه پیامکی رادیویی و یا در مسابقه پیامکی تلویزیونی شرکت نمایند.»


ایشان در خصوص چگونگی تهیه کتاب و شرکت در این مسابقه گفته­اند علاقمندان می­توانند به سایت مؤسسه مراجعه؛ یا به نمایندگی­ها و شعب که نام آن­ها در سایت آمده مراجعه نمایند و یا با تماس تلفنی   37745480-025   داخلی 114و 122 درخواست خرید کتاب را نمایند.آدرس مؤسسه قرآن و نهج البلاغه کشور:


قم/خیابان صفائیه/ انتهای کوی 19 /سمت راست پلاک 24 صندوق پستی:335-37165 می­باشد.


شعب و نمایندگی­ها می­توانند برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن­های 7114423-37114422-37745480 و 37114400 با پیش شماره 025 تماس حاصل نمایند و یا به سایت مؤسسه به آدرس www.2noor.com مراجعه نمایند. شماره فکس مؤسسه  02537832761 است.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید