ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تودیع و معارفه شد

صبح سه شنبه (26آذر ماه) مراسم تودیع و معارفه غیر رسمی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیران و کارمندان این معاونت برگزار شد.
حجت الاسلام حمید محمدی معاون سابق قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد این معاونت در زمان تصدی خود، گفت: همه آنچه از مسولیت ها به ما منتقل می‌شود امانت است که پس از چندی باید آن را تحوبل بدهیم و بایستی پاسخگوی آن باشیم.
وی با بیان اینکه معاونت دو کار کلیدی دارد، عنوان کرد: مسئولیت راهبری فعالیت های قرآنی در سطح ملی از سوی موسسات قرآنی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته اند یکی از فعالیت های کلیدی ما است. همچنین از صدها موسسه که از سایر سازمانها مجوز گرفته اند برای برگزاری نشست ها، هدایا و … حمایت موردی صورت گرفته است. کار کلیدی دوم این معاونت هم تولید محتوا که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
وی افزود: همچنین قرار است به سمت قرآنی تر شدن حرکت کنیم تا در کنار معاونت های تخصصی هنری، سینمایی، مطبوعاتی و فرهنگی، قرآن را در تمام ساحت های وزارت ارشاد جاری شود.


 


حجت الاسلام محمدرضا حشمتی: کارگزاران نباید مسایل سیاسی را با فعالیت های قرآنی مخلوط کنند
حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گفت: کارگزاران نباید مسایل سیاسی که به حتم همراه با هوای نفس است را با فعالیت های قرآنی مخلوط کنند. بایستی ساحت قرآن و عترت را از این آلودگی ها حفظ کرد.
بنابرگزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی درباره مشی خود در حوزه قرآنی عنوان کرد: ما یکسری اسناد بالادستی داریم که باید به آنها جامعه عمل بپوشانیم و باید این اسناد بالادستی را به برنامه تبدیل کنیم. اینجا سرگرم برپایی نمایشگاه های کوچک و … که جنبه گزارش دهی دارد نمی شویم، بلکه باید قرآن را به بطن زندگی مردم ببریم.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: دوستی و همراهی من با حجت الاسلام حمید محمدی به سال های دور باز می گردد و ما وی را تودیع نمی کنی، امیدواریم در بخش های مختلف از حضور ایشان بهره ببریم.


: shabestan.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید