ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

توجه متوازن به تمامی رشته‎ها در مسابقات اوقاف

محمداسماعیل خورشید، درباره سی و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف گفت: مسابقات اوقاف معتبرترین مسابقات در کشور است و همه‌اش حسن و خوبی است اما بالاخره نقاط ضعفی هم دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
خورشید افزود: از طریق برگزاری این مسابقات استعدادهای قرآنی کشور شناسایی و به مردم معرفی می‌شوند همچنین قاریان و حافظان برتر به عنوان مبلغان نظام به دیگر کشورها اعزام می‌شوند و همه این‌ها جزء نقاط قوت است.
وی با اشاره به برخی آسیب‌های تهدیدکننده مسابقات تصریح کرد: مسابقات قرآن تعیین ‌کننده عیار واقعی متسابقان و قاریان نیست و گاهی به جای غنی‌سازی و کیفی‌سازی تلاوت‌ها به رقابت بر سر برخی مسایل مانند تجوید و صوت و لحن تبدیل می‌شود که شاید مناسب نباشد و از هدف دور شویم.
شرکت‌کننده در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در قم تصریح کرد: باید مسابقات به گونه‌ای طراحی شود که در کنار این مسایل رویکرد به مفاهیم و عمل قرآنی نیز بیشتر شود و بتوان به صورت متوازن به همه رشته‌ها و بخش‌های مسابقات بپردازیم.
خورشید با اشاره به این دوره از مسابقات در سطح استان قم اظهار کرد: امسال نسبت به سال‌های قبل در برنامه‌ریز، کیفیت و کمیت بهتر از گذشته بود و از لحاظ شکلی و ظاهری بسیار بهتر برگزار شد.
وی ادامه داد: محل و سالن برگزاری مسابقات بسیار عالی بود اما به زمان برگزاری و نحوه داوری برخی داوران اعتراضاتی وارد شد که خوب است مورد رسیدگی قرار گیرد.
خورشید برگزاری مسابقات در ایام صفر و محرم که زمان اعزام طلاب و مبلغان برای تبلیغ در داخل و خارج کشور است را زمان نامناسبی برای این مسابقات عنوان کرد.
وی گفت: برخی داوران نیز در سطح متسابقان بودند که مشکلاتی را ایجاد می ‌کند و باید برای رفع آن اقدام شود.
این فعال قرآنی با قدردانی از اوقاف قم در برگزاری این مسابقات تصریح کرد: باید به تواشیح و تبلیغات آن در حین مسابقات و فراخوان توجه بیشتری صورت گیرد زیرا این رشته هم یکی از رشته‌های جذاب برای مردم و مخاطبان است و نباید از گروه‌های غیربومی برای حضور در مسابقات دعوت شود.
وی محل برگزاری مسابقات، سالن خوب و ارایه کارنامه و سی دی اجرای متسابقان را از نقاط قوت این دوره از مسابقات عنوان کرد.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید