ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تعداد شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن باید به ۵ میلیون نفر برسد

فهرست مطالب

حجت الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور در برنامه گفت‌و‌گوی خبری سیمای قرآن به تشریح برنامه‌های این سازمان در حوزه وقف و برنامه‌های قرآنی پرداخت.


 محمدی با اشاره به رشد چشمگیر شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن کریم گفت: تا چند سال پیش تنها 35 هزار نفر از سراسر کشور در مسابقات قرآن کریم شرکت می‌کردند اما به یاری خدا امسال بیش از یک میلیون و 250 هزار نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم حضور یافتند البته با توجه به جمعیت کشور عدد منطقی برای حضور در مسابقات قرآن کریم 5 میلیون نفر است.


وی مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران را متعلق به سازمان اوقاف ندانست و در این خصوص اظهار داشت: مسابقات بین المللی قرآن کریم در انحصار سازمان اوقاف و امور خیریه نیست بلکه این مسابقات متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همه تلاش ما در سال‌های اخیر این بوده که این مسابقات را از انحصار سازمان اوقاف خارج کنیم.


نماینده ولی فقیه مسابقات قرآن را یک برنامه حاکمیتی دانست و گفت: این مسابقات یک برنامه حاکمیتی است و دیدار با مقام معظم رهبری و حضوری مسئولان بلند پایه کشور در آیین افتتاحیه و اختتامیه مسابقات گواه این مدعاست، همچنین سازمان اوقاف فقط مسئول اجرای مسابقات است.


محمدی در پاسخ به این پرسش مبنی بر برگزاری مسابقات بین‌المللی برای خانم‌ها گفت: مسابقات قرآن خواهران تا سطح کشوری برگزار می‌شود اما برگزاری این مسابقات در سطح بین‌المللی بحث فقهی و شرعی دارد و در این خصوص باید مقام معظم رهبری و علما نظر دهند.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کمبود موقوفات قرآنی در کشور گفت: سازمان اوقاف تلاش گسترده‌ای را در خصوص پرورش حافظان قرآن آغاز کرده و امسال در دور دوم این طرح بیش از 300 هزار نفر شرکت کرده‌اند، البته ممکن است کار در مراحل ابتدایی نقایص و ریزش‌هایی داشته باشد اما نفس این کار مقدس است، همچنین موقوفات قرآنی بسیار کم است و اغلب موقوفات موجود هم درآمد ندارند از این رو از عموم خیران دعوت می‌کنیم با ورود به موضوع قرآن کریم ما را در این امر مقدس یاری کنند.


: farsnews

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید