ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

دومین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی 22 تا 25 بهمن‌ برگزار می‌شود

محمد ضرغام، مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم، با اشاره به دوره‌های آموزشی ویژه استعدادهای درخشان قرآنی که از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر نخستین دوره آموزشی که تابستان گذشته در استان البرز برگزار شد، آزمون کتبی در بخش تجوید و مفاهیم قرآن کریم نیز 21 آذرماه برگزار شد.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن ادامه داد: همچنین یک تکلیفی با عنوان «قرآن و سبک زندگی» به این استعدادهای قرآنی داده شده بود تا بر اساس آن به تحقیق پیرامون موضوعاتی از جمله آیات مرتبط با ارتباط انسان با خدا، مردم، طبیعت و خودشان بپردازند و نتیجه این تحقیق را برای ما ارسال کنند که این کار نیز با موفقیت انجام شود و تمامی تحقیق‌های انجام شده از سوی استعدادهای قرآنی در اختیار سازمان دارالقرآن‌الکریم قرار گرفته و هم‌اکنون در حال بررسی است.


آزمون حفظ استعدادهای درخشان قرآنی نیمه دی‌ماه برگزار می‌شود


ضرغام ادامه داد: مرحله بعدی کار ما برای برگزاری دوره‌های آموزشی استعدادهای قرآنی برگزاری آزمون حفظ است که این آزمون نیمه دی‌ماه در استان‌ها برگزار می‌شود و پس از برگزاری این آزمون، نتایج نهایی به سازمان دارالقرآن‌الکریم ارسال خواهد شد تا نمرات شرکت‌کنندگان در این آزمون مورد بازبینی قرار گیرد.


وی ادامه داد: در آزمون حفظ استعدادهای درخشان قرآنی، نوجوانان شرکت‌کننده که نیم جزء از قرآن کریم یا چند سوره اعلام شده از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم را حفظ کرده‌اند، به ارائه محفوظات خود خواهند پرداخت که این آزمون به صورت استانی برگزار می‌شود.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن عنوان کرد: پس از برگزاری آزمون حفظ نیم جزء قرآن برای استعدادهای درخشان قرآنی، مجموع نمرات آزمون‌های کتبی، تکلیف درسی، تلاوت تحقیق و آزمون حفظ استعدادهای درخشان قرآنی جمع‌ می‌شود و افرادی که حد نصاب نمرات را کسب کرده باشند، به دومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی دعوت خواهند شد.


وی یادآور شد: دومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی نیز از 22 تا 25 بهمن‌ماه سال جاری با حضور نوجوانانی که حد نصاب نمرات در آزمون‌ها را کسب کرده باشند، در مشهد مقدس برگزار می‌شود.


برگزاری دو اردوی آموزشی برای استعدادهای درخشان قرآنی در هر سال


ضرغام با بیان اینکه با برگزاری دومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی در مشهد مقدس، برگزاری این دوره‌ها متوقف نخواهد شد، گفت: پس از برگزاری دومین اردو، دوباره یک سری تکالیف به نوجوانان شرکت‌کننده می‌دهیم تا طی فاصه زمانی مشخص به تمرین بپردازند و در آزمون‌های مختلف کتبی و شفاهی شرکت کنند تا برای مرحله بعدی این دوره آماده شوند.


وی ادامه داد: در نظر داریم در هر سال دو اردوی آموزشی برای استعدادهای درخشان قرآنی داشته باشیم که علاوه بر دومین اردوی آموزشی که بهمن‌ماه برگزار خواهد شد، دو اردوی آموزشی دیگر نیز سال آینده برگزار می‌شود.


ضرغام با یادآوری اینکه این دوره‌های آموزشی برای نوجوانان نخبه در رشته قرائت است، گفت: در نظر درایم مشابه این طرح را برای نوجوانان نخبه قرآنی در زمینه حفظ قرآن اجرا کنیم که مقدمات اولیه برای اجرای این طرح انجام شده و به احتمال زیاد نخستین دوره آموزشی حافظان نخبه قرآن نیز بهمن‌ماه همزمان با اردوی آموزشی قاریان نخبه قرآنی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید