ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

پاسخ اعتراضات آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن بهمن اعلام می‌شود

مرتضی خدمتکار، مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن اعلام این خبر افزود: دوازدهمین دوره آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم مهرماه سال جاری با حضور 70 هزار نفر در سراسر کشور برگزار شد.


وی ادامه داد: نتایج این آزمون طبق اعلام قبلی اول دی‌ماه بر روی سایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت و شرکت‌ کنندگان تا 15 دی‌ماه فرصت داشتند تا از طریق سیستم گزارش مشکل درگاه جامع آموزش قرآن کریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراضات خود را اعلام کنند.
خدمتکار بیان کرد: این آزمون در سه رشته امتحانی حفظ، ترجمه و مفاهیم، تدبر و تفسیر قرآن کریم برگزار شد و 850 نفر نسبت به نتایج آزمون اعتراض کردند و جواب این اعتراض‌ها تا پایان دی‌ماه بررسی و به افرادی که به نتیجه خود اعتراض داشتند، ایمیل خواهد شد.
مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تمام افراد شرکت‌ کننده که 60 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کرده‌اند، موفق به اخذ گواهینامه از این معاونت می‌شوند.


وی گفت: از این میان 1067 نفر موفق شدند نمره کامل، یعنی نمره 100 از 100 را کسب کنند. در این دوره از آزمون سراسری قرآن کریم 67 درصد در رشته حفظ، 71 درصد در رشته ترجمه و مفاهیم و 46 درصد از شرکت‌کنندگان در رشته تدبر و تفسیر قرآن کریم نمره قبولی را کسب کردند.
خدمتکار در پایان خاطرنشان کرد: در این آزمون برای اولین بار تعداد شرکت‌ کنندگان رشته حفظ بیش از 20 هزار نفر بود که شامل حافظان یک جزء تا کل قرآن کریم است؛ در این آزمون بیشترین شرکت‌ کنندگان از آن استان تهران و بیشترین آمار قبولی‌ها مربوط به استان قم بود.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید