ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

گفتگویی با جناب آقای محمدرضا شاه نظر مسئول واحد کارشناسی و کارشناسی ارشد مؤسسه قرآن و نهج البلاغه کشور

فهرست مطالب

گفتگویی با جناب آقای محمدرضا شاه نظر مسئول واحد کارشناسی و کارشناسی ارشد مؤسسه قرآن و نهج البلاغه کشور

با سلام خدمت شما، موضوع طرح کارشناسی و کارشناسی ارشد حافظان قرآن کریم چیست؟

با سلام، در سال 1374 طرحی در هیأت محترم وزیران و مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که براساس آن حافظان قرآن کریم بدون محدودیت سنی و تحصیلی می توانند لیسانس رسمی رشته علوم قرآن و حدیث را از وزارت علوم دریافت نمایند.

شرایط دقیق تر را لطفاَ توضیح دهید.

ببینید حافظان قرآن ابتدا باید همزمان با ثبت نام ورودی کارشناسی ارشد، در کنکور ثبت نام کنند. بعد از آن در آزمون کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و پس از آوردن نمره لازم در شهریورماه امتحان شفاهی حفظ کل را خواهند داد و در صورت قبولی لیسانس رسمی رشته علوم قرآن و حدیث را از وزارت علوم اخذ می کنند.

شما در این موسسه چه خدماتی را در این زمینه ارائه می دهید؟

ما در موسسه قرآن و نهج البلاغه کلیه منابع کنکور کارشناسی ارشد را که سازمان سنجش معرفی نموده است را به صورت خلاصه در قالب یازده جزوه تهیه کرده ایم. حافظان با خواندن این جزوات می توانند در آزمون نمره لازم را کسب کنند و در کنار این جزوات کلاس های آمادگی کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن و حدیث را نیز برگزار می کنیم. ساکنین قم می توانند در کلاسهای چهار ماهه مؤسسه ثبت نام کنند و ساکنان شهرهای دیگر می توانند از دوره های فشرده ده روزه که معمولا در چند نوبت برگزار می شود استفاده کنند. لازم به ذکر است که ما خوابگاه و تغذیه را نیز در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

لطفا در مورد دوره هایی که برگزار کرده اید و همچنین در مورد نتایج آن، توضیح دهید.

ما امسال نیز همانند سالهای گذشته علاوه بر مشاوره رایگان به حافظان، 4 دوره فشرده ده روزه برگزار کرده ایم که بیش از 100 نفر از حافظان در این دوره ها آموزش داده شدند. در کنار این دوره ها دوره 45 روزه ای نیز برای ساکنان قم برگزار شد و در پایان همه ی این دوره ها، دوره ی سه روزه تست زنی و آموزش شیوه آن نیز هم اکنون در حال برگزاری می باشد که در روز جمعه 11 بهمن ماه به پایان می رسد.

این دوره ها در سال های قبل بحمدالله نتایج خوبی داشته و قبولی قریب به 90 درصدی در مقطع کارشناسی و بیش از 20 رتبه زیر 100 و سه رتبه زیر 10 در سال گذشته از نتایج خوب این کلاسها بوده است. امیدواریم بتوانیم در برنامه های آینده خدمت بیشتری به حافظان ارائه دهیم. ان شاء الله.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید