ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

زمان اعلام نتایج اعتراضات شرکت‌کنندگان در سومین دوره طرح ارزیابی قاریان

فهرست مطالب

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، با اشاره به سومین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و اساتید قرآن کریم که نتایج برگزیدگان داوری آن اواخر سال گذشته اعلام شد، اظهار کرد: ما در آخرین اطلاعیه‌ای که اواخر سال گذشته برای این طرح اعلام کرده بودیم، از ثبت‌ نام کنندگان در این طرح خواستیم تا در صورت داشتن اعتراض به نتایج داوری، اعتراض خود را اعلام کنند تا به این اعتراضات رسیدگی شود.


امتیازات قاریان معترض در دست بررسی است
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن افزود: در ایام نوروز برخی از شرکت‌کنندگان در این دوره از طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان که نسبت به نتایج داوری اعتراض داشتند؛ اعتراضات خود را اعلام کردند و به این دلیل که در ایام تعطیلات بود، این اطلاعات را فقط دسته‌بندی کردیم و هم‌اکنون و با پایان یافتن تعطیلات نوروزی امتیازات آنها در دست بررسی مجدد است.
وی در ادامه عنوان کرد: طی هفته آینده نتایج بازنگری و بررسی مجدد آثار معترضان را اعلام می‌کنیم که آیا اعتراض آنها وارد بوده یا نبوده است که با پایان یافتن این نتایج مرحله اول از دوره سوم این طرح به پایان می‌رسد و پذیرفته‌شدگان پس از تعیین سطح، خود را برای شرکت در آزمون‌های نظری که به صورت جامع خواهد بود، آماده کنند.


حضور شرکت‌کنندگان در آزمون نظری طرح الزامی است
میرزاجانی ادامه داد: آزمون نظری سومین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و اساتید قرآن کریم خردادماه با حضور پذیرفته‌شدگان برگزار می‌شود، البته حضور تمامی پذیرفته‌شدگان در این آزمون الزامی است و در صورتی که فردی در این آزمون شرکت نکند به منزله انصراف او از شرکت در این طرح خواهد بود.
وی یادآور شد: پذیرفته‌شدگان در این طرح هم‌اکنون در حال انتخاب واحد و انتخاب منابع مورد نظر برای آزمون هستند، به این نحو که منابعی به آنان معرفی شده و آنها می‌توانند در صورت تمایل همه منابع را برای آزمون انتخاب کرده و امتحان بدهند و در غیر این صورت حداقل 50 درصد منابع را انتخاب کنند و 50 درصد دیگر را در دوره بعد که سال آینده خواهد بود، امتحان دهند.


طراحی پرسش‌نامه‌های مجزا برای شرکت‌کنندگان در آزمون نظری
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در ادامه اظهار کرد: بر اساس انتخاب واحد و منابع امتحانی که از سوی شرکت‌کنندگان انجام می‌شود، سوالات و پرسش‌نامه‌ها را طراحی می‌کنیم و هر کس بنا به میزان منابع انتخابی باید به سوالات پاسخ دهد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری آزمون‌ نظری سومین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن نتایج آن در شورای عالی قرآن بررسی و از طریق سایت این شورا اعلام می‌شود تا برگزیدگان این آزمون برای شرکت در آزمون‌های عملی که پس از ماه مبارک رمضان خواهد بود آماده شوند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید