ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

فردا؛ آغاز هفتمین اردوی آمادگی قاریان و حافظان قرآن

فهرست مطالب

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، اظهار کرد: هفتمین اردوی آمادگی قاریان و حافظان قرآن برگزیده مسابقات سراسری قرآن کریم سال 92 از صبح روز چهارشنبه، 20 فروردین‌ماه در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز و تا جمعه، 22 فروردین‌ماه نیز ادامه خواهد داشت.


ایجاد آمادگی قاریان و حافظان برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن افزود: ایجاد آمادگی مضاعف در قاریان و حافظان برگزیده مسابقات سراسری قرآن برای حضور موفق‌تر در صحنه‌های بین‌المللی از جمله اهدافی است که در این دوره از اردوی آمادگی قاریان و حافظان قرآن کریم دنبال می‌شود.
وی اظهار کرد: همچنین با توجه به حضور اساتید برجسته قرآنی که در این اردوی آموزشی حضور دارند، آموزش‌های تخصصی قابل توجهی در قالب کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی به قاریان و حافظان ارائه می‌شود تا در نهایت علاوه بر آماده‌سازی آنها برای حضور در عرصه بین‌المللی، ارزیابی دقیق‌تری نیز از توانمندی‌های شرکت‌کنندگان به دست آید.


اعزام برترین‌های اردوی آموزشی به مسابقات بین‌المللی قرآن
میرزاجانی ادامه داد: پس از جمع‌بندی‌های لازم و ارزیابی دقیقی که از توانمندی شرکت‌کنندگان در این اردوی آموزشی به دست می‌آید و با توجه به نتایجی که قاریان و حافظان در مسابقات سراسری قرآن سال گذشته کسب کرده‌اند، بهترین‌ها از میان شرکت‌کنندگان در این اردوی آموزشی انتخاب و برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن سایر کشورهای اسلامی اعزام می‌شوند.
وی درباره مسابقات قرآن کویت که اوایل فروردین‌ماه با اعزام یک قاری و حافظ قرآن از ایران برگزار شد، گفت: سیدمحمد کرمانی به عنوان قاری و حسن سلیمانی به عنوان حافظ به مسابقات قرآن کویت اعزام شدند؛ البته این افراد سال گذشته در اردوی آموزشی شورای عالی قرآن شرکت داشتند و با توجه به موفقیت‌هایی که داشته‌اند، امسال به مسابقات قرآن کویت اعزام شده‌اند و این افراد نیز به نوعی خروجی همین دوره‌های آموزشی شورای عالی قرآن محسوب می‌شوند.


برگزاری کلاس‌ها و جلسات تخصصی قرائت و حفظ در این دوره
وی درباره برنامه‌های این اردوی آموزشی سه روزه گفت: مراسم افتتاحیه این اردوی آموزشی از ساعت 8:30 صبح روز چهارشنبه 20 فروردین‌ماه تا ساعت 9:30 خواهد بود که پس از برگزاری افتتاحیه، بلافاصله کلاس‌ها و جلسات تخصصی قرائت و حفظ برای شرکت‌کنندگان آغاز می‌شود و طی روزهای چهارشنبه، 20 فروردین‌ماه و پنجشنبه، 21 فروردین‌ماه قاریان و حافظان شرکت‌کننده در کلاس‌های صوت و لحن، تجوید، وقت و ابتدا و همچنین حُسن حفظ برای حافظان قرآن شرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: برنامه‌های روز جمعه، 22 فروردین‌ماه تا حدودی متفاوت از دو روز ابتدایی این اردوی آموزشی است، به این نحو که در این روز برنامه ضبط تلاوت در استودیوی شوای عالی قرآن را پیش‌بینی کرده‌ایم و برای حافظان قرآن نیز کارگاه تخصصی تلاوت در محل شورای عالی قرآن برگزار می‌شود.


حضور 25 قاری و حافظ قرآن در اردوی آموزشی
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در ادامه عنوان کرد: در این اردوی آموزشی 25 نفر از قاریان و حافظان قرآن کریم حضور خواهند داشت که با توجه به نتایج این دوره آموزشی، بهترین‌ها از میان این 25 نفر به مسابقات بین‌المللی اعزام خواهند شد و همچنین شرکت‌کنندگان طی سه روز برگزاری اردو تلاوت‌هایی را در محضر اساتید قرآنی خواهند داشت تا اساتید حاضر اشکالات فنی تلاوت آنها را متذکر شد و موارد لازم را بیان کنند.
وی در پایان اظهار کرد: اردوی آموزشی قاریان و حافظان قرآن کریم با همکاری مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان برگزار خواهد شد.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید