ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

استمرار دوره‌های آموزشی برای ارتقای قاریان و حافظان اعزامی به مسابقات قرآن

فهرست مطالب

سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن، اظهار کرد: اردوی آموزشی قاریان و حافظان قرآن به منظور اعزام برترین‌ها به مسابقات بین‌المللی قرآن سایر کشورها از 20 تا 22 فروردین‌ماه در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و شورای عالی قرآن برگزار شد.
وی افزود: در این اردوی آموزشی 26 نفر از قاریان و حافظان قرآن که در واقع نفرات ممتاز مسابقات سراسری قرآن در رشته‌های حفظ و قرائت و در دو مقطع بزرگسالان و شکوفه‌ها هستند، حضور داشتند؛ از میان قاریان و حافظان شرکت‌کننده در این اردوی آموزشی، برترین‌ها برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن سایر کشورها انتخاب می‌شوند.
سرابی در ادامه عنوان کرد: امسال تلاش داریم تا برای نخستین‌ بار پس از اینکه اسامی منتخبان برای اعزام به هر یک از مسابقات بین‌المللی قرآن سایر کشورها مشخص شد، دوره‌های آموزشی انفرادی را با توجه به کشوری که افراد اعزام می‌شوند، برای آنها برگزار کنیم؛ به طور مثال کسی که به مسابقات قرآن کویت، مالزی و… اعزام می‌شود؛ باید با توجه به مقررات و آیین‌نامه مسابقات آن کشور آماده شود.
وی ادامه داد: قاریان و حافظان منتخب در طول فاصله زمانی که به مسابقات بین‌المللی سایر کشورها اعزام خواهند شد، تحت نظر یک استاد قرآنی قرار می‌گیرند تا آموزش‌های آنها استمرار داشته و در قالب تخصصی دنبال شود؛ قاریان و حافظان اعزامی به مسابقات قرآن نباید در طول این مدت به حال خود رها شوند.
قائم مقام شورای عالی قرآن یادآور شد: همچنین امسال تلاش داریم با موافقت سازمان اوقاف و امور خیریه زمینه‌ای را ایجاد کنیم تا همراه قاریان و حافظان اعزامی به مسابقات بین‌المللی قرآن سایر کشورها یک استاد راهنما از اساتید برجسته قرآنی نیز حضور داشته باشد تا در طول برگزاری رقابت‌ها به قاری و حافظ اعزامی کمک کند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید