ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تربیت ۳۱۷ هزار حافظ در دور سوم طرح تربیت حافظان قرآن اوقاف/ مسئولان حمایت کنند

فهرست مطالب

«سید‌محمدکاظم موسوی» دبیر طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه از اعلام نتایج نهایی دور دوم طرح تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: آزمون دور دوم طرح در روز 9 اسفند‌ماه 1392 با حضور 200 هزار داوطلب برگزار شد و تا دو هفته دیگر نتایج نهایی در همه استان‌ها اعلام می‌شود، البته تاکنون 22 استان نتایج خود را اعلام کرده‌اند.


وی از تصحیح اوراق آزمون در مرکز استان‌ها خبر داد و گفت: کار تصحیح اوراق و اعلام نتایج در دور اول طرح به صورت متمرکز در تهران انجام شد اما از دور دوم با تشکیل ستاد‌های حفظ در استان‌ها کار تصحیح اوراق و اعلام نتایج در مرکز هر استان انجام می‌شود.


221 کمک هزینه سفر زیارتی در انتظار شرکت‌کنندگان


موسوی درخصوص جوایز این دوره از طرح تربیت حافظان قرآن گفت: جوایزی که برای این دور از طرح درنظر گرفته شده شامل 36 کمک هزینه سفر به حج عمره، 45 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و 140 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس است که نسبت به سال گذشته رشد دو برابری داشته، البته این جوایزی است که از سوی معاونت فرهنگی سازمان درنظر گرفته شده و ادارات کل اوقاف و سایر مسئولان استان هم جوایزی را به نفرات برتر اهدا می‌کنند.


سهم هر استان در جوایز مشخص شده است


دبیر طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف از اهدای جوایز طرح در استان‌ها خبر داد و گفت: سال گذشته قرعه‌کشی جوایز به صورت کلی در تهران انجام شد و به همین دلیل برخی استان‌ها چند جایزه گرفتند و به برخی هم چیزی نرسید به همین دلیل امسال سهمیه هر استان بر اساس جمعیت و تعداد شرکت‌کنندگان تعیین و در اختیار استان‌ها قرار داده می‌شود تا خود آنها با برگزاری مراسم قرعه‌کشی این جوایز را اهدا کنند، همچنین تلاش ما بر این است که مراسم قرعه‌کشی و اهدای جوایز همه استان‌ها تا پیش از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار شود.


آغاز نام‌نویسی دور سوم طرح


موسوی از آغاز نام‌نویسی دور سوم طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: نام نویسی دور سوم طرح به صورت غیر رسمی آغاز شده و از این به بعد هر ثبت‌نامی که صورت گیرد در دور سوم طرح گنجانده خواهد شد.


جذب 317 هزار نفر در دستور کار سال 1393


وی در خصوص سهمیه سال 1393 برای جذب قرآن آموزان گفت: برای سال 1393 نام‌نویسی 317 هزار نفر در گرفته شده که براساس آن سهمیه استان‌ها مشخص و به آنها ابلاغ شده است.


طرح تربیت حافظان قرآن با مشکل مالی روبرو است


دبیر طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف با گلایه از مسئولان به دلیل عدم حمایت کافی از این طرح گفت: متأسفانه طرح تربیت حافظان قرآن به دلیل کمبود بودجه با مشکل روبرو است و ما برای تأمین دستمزد مربیان با سختی‌هایی روبرو هستیم.


حضور بیش از 2 هزار مبلغ سازمان اوقاف در طرح


موسوی از حضور 1400 نفر از مبلغان سازمان اوقاف در آزمون طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: امسال بیش از 2 هزار نفر از روحانیون مبلغ سازمان اوقاف در رشته حفظ موضوعی طرح شرکت کردند که آزمون آنها در تاریخ 16 اسفند‌ماه 1392 در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.


بنا به این گزارش این طرح در سال 1391 با هدف تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم توسط سازمان اوقاف آغاز شد که در دور اول آن 220 هزار و در دور دوم آن 305 هزار نفر نام‌نویسی کردند و از این تعداد در سال اول 100 و در سال دوم 200 هزار نفر آزمون دادند.


: farsnews

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید