ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

برگزاری جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در استان‌ها

فهرست مطالب

مسعود وادی‌پور، مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم با اعلام این خبر گفت: از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم در سال جاری برگزار جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان است که براین اساس دارالقرآن‌ها و ادارات تبلیغات اسلامی استان، موظف به برگزاری این جشنواره‌های قرآنی تا پایان سال هستند.


برگزاری جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در 5 گروه سنی
مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان برای کودکان و نوجوانان کمتر از 17 سال در هر شهرستان پیش‌بینی شده که این جشنواره‌ها در پنج گروه سنی شامل؛ «پیش‌دبستانی و اول دبستان»، «دوم و سوم دبستان»، «چهارم و پنجم دبستان»، «مقطع راهنمایی» و «مقطع متوسطه و پیش‌دانشگاهی» اجرا می‌شود.
وی درباره رشته‌های در نظر گرفته شده برای این جشنواره‌های قرآنی گفت: جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در استان‌ها که براساس شرایط و مقتضیات هر استان تا پایان سال برگزار می‌شود شامل رشته‌هایی از جمله؛ حفظ، قرائت، مفاهیم قرآن، تواشیح، خوشنویسی، نقاشی و مقاله‌نویسی قرآنی است.


حفظ 15 سوره آخر قرآن و نقاشی با مضامین قرآنی برای کودکان پیش‌دبستانی
وادی‌پور ادامه داد: رشته‌های پیش‌بینی شده در مقطع «پیش‌دبستانی و اول دبستان» شامل؛ حفظ 15 سوره آخر قرآن و نقاشی با مضامین قرآنی و رشته‌های پیش‌بینی شده برای «پایه‌های دوم و سوم دبستان» شامل؛ حفظ 25 سوره آخر قرآن کریم و نقاشی با مضامین قرآنی است که در هر یک از شهرستان‌ها و استان باید تا پایان سال برگزار شود.
وی افزود: رشته‌های در نظر گرفته شده برای «پایه‌های چهارم و پنجم دبستان» حفظ 30 سوره آخر قرآن کریم و نقاشی با مضامین قرآنی است و قرائت(تحقیق)، حفظ جزء سی‌ام قرآن، مفاهیم نیمه دوم جزء سی‌ام قرآن، همخوانی قرآن و تواشیح و خوشنویسی سوره مبارکه قدر نیز رشته‌های در نظر گرفته شده برای مقطع راهنمایی است.


حفظ اجزاء 29 و 30 قرآنی در مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی
مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه عنوان کرد: رشته‌های در نظر گرفته شده برای مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نیز شامل؛ قرائت(تحقیق)، حفظ اجزاء 29 و 30 قرآن، مفاهیم جزء سی‌ام قرآن، همخوانی قرآن و تواشیح، خوشنویسی سوره مبارکه قدر و مقاله‌نویسی با مضامین قرآنی است.
وی در پایان اضافه کرد: زمان‌بندی مشخصی برای برگزاری جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در شهرستان‌ها و استان‌ها تعیین نشده اما تمامی استان‌ها موظف هستند براساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهند این جشنواره‌ها را تا پایان سال برگزار کرده و گزارش فعالیت‌های خود را به ما ارائه کنند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید