ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نتایج نظرسنجی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ارشاد

فهرست مطالب

حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور ضمن اعلام این خبر افزود: از مهمترین وظایف اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور پیگیری خواسته‌های صنفی موسسات قرآنی به صورت منسجم و قانونی است.
وی گفت: یکی از اموری که اکثر موسسات قرآنی به آن مبادرت کردند، برگزاری موفقیت‌آمیز دوره‌های حفظ و مفاهیم قرآن کریم براساس سرفصل‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در پایان هر دوره آزمون این کلاس‌ها به صورت سراسری برگزار می‌شود.


برگزار نشدن آزمون اردیبهشت ماه
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با اشاره به برگزار نشدن این آزمون در ترم جدید ادامه داد: آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم دو نوبت در سال و معمولا در ماه‌های اردیبهشت و مهر ماه هر سال برگزار می‌شد، اما بنا به برخی از مشکلات، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آزمون اردیبهشت ماه را تاکنون برگزار نکرد.
وی مطرح کرد: موسسات قرآنی که این دوره‌ها را برگزار کردند و تعهد اعطای مدرک آزمون را به قرآن‌آموزان داده‌اند، از اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور به عنوان یگانه مرجع رسیدگی به امور صنفی این موسسات، خواستار شدند که این آزمون طبق روال گذشته برپا شود.
محمدی اضافه کرد: ما علاوه بر مذاکرات و مطرح کردن مطالبات موسسات قرآنی از معاونت قرآن و عترت، نظرسنجی را در این زمینه بین فعالان قرآنی عضو و غیرعضو این اتحادیه، پیشکسوتان، کارشناسان و صاحب‌نظران این عرصه برگزار کردیم که در آن تاثیر برگزاری آزمون ارزیابی شد.


اعلام رضایت اکثر شرکت‌کنندگان


وی توضیح داد: از میان بیش از 1200 موسسه، 44٪ افراد این آزمون را بسیار مفید، 25٪ زیاد، 18٪ متوسط، 7٪ کم و 6٪ آن را بسیار ضعیف ارزیابی کردند که نتایج حاصله مشخص کننده میزان و کارآمدی این آزمون است که امیدواریم معاونت قرآن و عترت در آینده‌ای نزدیک مقدمات برپایی آن را فراهم کند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید