ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

عناوین مقالات نشست «ویژ‌گی‌های تلاوت استادانه» اعلام شد

فهرست مطالب

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با بیان اینکه دهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن از 24 تا 26 اردیبهشت‌ماه در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، گفت: در این نشست سه روزه، هشت مقاله‌ای که پیش از این از سوی دبیرخانه نشست به اساتید و صاحب‌نظران قرآنی سفارش داده شده بود از سوی صاحبان مقالات ارائه می‌شود.
میرزاجانی با بیان اینکه محوریت دهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن «ویژگی‌های تلاوت استادانه» است، افزود: موضوع نشست با 15 زیرمجموعه و موضوع اعلام شده که هشت موضوع از این 15 موضوع را در شورای عالی قرآن انتخاب کردیم و به اساتید و صاحب‌نظران این حوزه سفارش دادیم تا با توجه به این موضوعات، مقالات خود را آماده کرده و در نشست ارائه کنند.
وی درباره عناوین مقالاتی که در این نشست تخصصی ارائه خواهد شد، اظهار کرد: «شاخص‌های تلاوت احسن در آیات و روایات»، «بررسی تطبیقی مقایسه‌ای شاخص‌های هنری تلاوت در محافل، مسابقات و استودیو»، «جایگاه فن تلاوت قرآن در نگاه رهبر معظم انقلاب»، «اخلاق قرآنی در تلاوت، آموزش و تبلیغ قرآن کریم»، «وقف و ابتدا و جایگاه آن در تلاوت استادانه» از جمله مقالاتی هستند که در این نشست تخصصی ارائه می‌شوند.
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن ادامه داد: «جایگاه شاخص‌های هنری در تلاوت استادانه با تأکید بر تلاوت‌های ماندگار قراء مصری»، «اخلاقیات و آداب ظاهری و باطنی تلاوت در آیات و روایات و جایگاه آن در تلاوت استادانه» و «هنر تلاوت قرآن، رسانه‌ای نافذ در تبلیغ دین اسلام و معارف قرآن کریم» عناوین دیگر مقالاتی است که از سوی دبیرخانه این نشست تخصصی سفارش داده شده و توسط صاحبان مقالات در طول برگزاری نشست ارائه می‌شود.
وی در ادامه افزود: طی فراخوانی که از سوی شورای عالی قرآن اعلام شد مقالاتی با موضوعات 15 ‌گانه نشست نیز به دبیرخانه این نشست سالانه ارسال شده که آثار مورد نظر هم‌اکنون در مرحله انتخاب و داوری قرار دارند. مقالاتی که از سوی هیئت داوران این نشست تخصصی انتخاب می‌شوند نیز در طول برگزاری نشست ارائه می‌شوند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید