ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

قاری ایرانی مقام سوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد

فهرست مطالب

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی«webmanagercenter»، مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن «جایزه تونس»، دیروز، 19 اردیبهشت‌ماه، با حضور «منصف مرزوقی»، رئیس‌جمهور و «منیر التلیلی»، وزیر امور دینی تونس و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی در «دارالضیافه» تونس برگزار شد.
نمایندگان کشورهای ترکیه، الجزایر و جمهوری اسلامی ایران به ترتیب در رشته قرائت مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و قاریان مراکش و لیبی نیز در جایگاه چهارم و پنجم چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه تونس قرار گرفتند.
در رشته حفظ قرآن‌ کریم نیز، حافظان کویت، تونس، الجزایر، لیبی و تونس به ترتیب مقام‌های اول تا پنجم را به‌دست آوردند و «پیمان ایازی»، نماینده کشورمان، در این بخش مقامی کسب نکرد.
یادآور می‌شود، چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن «جایزه تونس»، سیزده اردیبهشت‌ماه، با همکاری وزارت امور دینی تونس با نام «دوره علامه احمد بن‌عمار المهدوی» در مقر فرعی این وزارتخانه در شهر «باردو» آغاز شد.
این مسابقات تا جمعه، 19 اردیبهشت، ادامه یافت و 44 حافظ و قاری قرآن از 21 کشور جهان در آن به رقابت پرداختند.
پیمان ایازی، نماینده ایران در رشته حفظ و محمود نوروزی، نماینده کشورمان در رشته قرائت با حفظ 15 جزء قرآن در چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و تجوید قرآن جایزه تونس حضور داشتند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید