ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

عنایت حضرت ابوالفضل و حورالعین بهشتی برای ازدواج

قدرت تصرف کرامت و عنایت حضرت در این دنیا غیر قابل توصیف است داستان عنایت حورالعین به در خواست کننده، کسی که خواسته بود برای ازدواج فقط با حورالعین بهشتی ازدواج کند:
یک آشیخ علی بود در نجف ایشان سالها درس خوانده بود ولی ازدواج نکرده بود، بعد آمده بود خدمت حضرت ابوالفضل و گفته بود آقا من ازدواج نکردم و حالا هم که می خواهم ازدواج کنم حورالعین بهشتی از شما می خواهم به من عنایت کنید، گریه زیاد کرده بود و بعد از مدت زیادی که نتیجه نگرفته بود برگشته بود به نجف و دوباره به درسش چسبیده بود، گفت: تا اینکه یک روز در حرم حضرت امیر بودم همین که از حرم بیرون آمدم دیدم یک خانم جوان من را صدا زد و گفت آقا جان بیا من را ببر و برای خودت عقد کن، گفتم من نمی تونم، من طلبه هستم و امکانش نیست ولی قبول نکرد و همراه من آمد، بهش گفتم خانم دنبال من نیا اینجا حوزه است و طلبه ها هستند… ولی باز قبول نکرد… آمد داخل مدرسه و به اجبار همراه من داخل حجره شد. به او گفتم در اینجا باش تا من برم به حجره طلبه های دیگر تاببینم فردا چه می شود… آمدم از حجره بیرون، او چادرش را از سر برداشته بود، یک دفعه دیدم از حجره نور همین طور میزنه بیرون و تا آسمان می رود، خیلی تعجب کردم رفتم گفتم شما کی هستید؟ گفت: شما از حضرت ابوالفضل چه خواسته بودید؟ مگه حورالعین بهشتی برای ازدواج نخواسته بودید؟ من حورالعین بهشتی هستم. آقا اباالفضل از بهشت من را احضار کرده است و
عنایت فرموده بیام خدمت ایشان. بعد هم گفت بلند شو بریم کربلا که من می خواهم در کربلا باشم و آقا اباالفضل یک خونه برای من وشما در کربلا در نظر گرفته است. آمدند کربلا و با عنایت حضرت ابوالفضل هفده سال با هم زندگی کردند، وهیچ کس از این جریان مطلع نشد مگر موقع مرگ این آشیخ علی، که آشیخ علی یک رفیق داشت و حورالعین بهشتی به رفیق آشیخ می گوید این رفیق شما مریض است و فلان زمان و فلان ساعت از دنیا می رود، و حور العین بهشتی به این رفیق می گوید من باید یک سرّی به تو بگویم: من از جنس حورالعین بهشتی هستم و حضرت ابوالفضل یک سری تصرفات در من کرده و گفته باید بیست سال در زمین باشم و فرموده اند چون این آقا از ما درخواست کرده، ما هم باید اجابت کنیم. اگر از ابوالفضل کاری خارق العاده در این دنیا سر میزند با این عنایت&l t;SPAN style=”LINE-HEIGHT: 200%; FONT-FAMILY: ‘Tahoma’,’sans-serif’; FONT-SIZE: 9pt; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman'” dir=ltr lang=AR-SA> خدا به حضرت است، قدرت عنایت ابوالفضل الان غیر قابل توصیف است برای تصرف در این دنیا و عنایت به شیعیان.
سخنان استاد گرانقدر حضرت حجه الاسلام معمار


http://forooghetohid.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید
پخش ویدئو

مسابقه ی کتابخوانی تفسیر سوره ی انسان

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی