منوی اصلی

موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

پایان ثبت‌نام بخش کتبی آزمون سراسری قرآن با ۱۱۸ هزار متقاضی/ ادامه ثبت‌نام بخش الکترونیک

نشست دانشگاهی
 

 
گروه مسابقات ــ زمان ثبت‌نام برای حضور در بخش کتبی هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت  ۲۹ آذرماه پایان یافت و ۱۱۸ هزار نفر متقاضی حضور در آن شده‌اند.

 

مریم قاسم‌احمد، معاون آموزش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به پایان یافتن زمان ثبت‌نام برای حضور در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت، گفت: ۲۹ آذرماه و پس از سه بار تمدید، ثبت‌نام برای حضور در این آزمون پایان یافت و تعداد کل ثبت‌نام شده‌ها به ۱۱۸ هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

وی در ادامه به ادامه‌دار بودن ثبت‌نام در بخش الکترونیک تا روز ۱۵ دی‌ماه اشاره کرد و با تأکید بر اینکه این بخش در رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع) و روخوانی قرآن کریم برگزار می‌شود، افزود: با توجه به اینکه این رشته‌ها نیاز به آماده‌سازی‌هایی که برای رشته‌های دیگر لازم است، ندارد، لذا تصمیم گرفته شد تا ثبت‌نام در این رشته‌ها ادامه داشته باشد.

قاسم‌احمد بیان کرد: آزمون مربوط به رشته روخوانی قرآن کریم همزمان با فرایند ثبت‌نام آزمون صورت می‌گیرد اما آزمون رشته سبک زندگی و سیره معصومین(ع) طی روزهای ۲۵ و ۲۶ دی برگزار می‌شود.

معاون آموزش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه آزمون بخش کتبی در روز ۱۱ بهمن‌ماه برگزار می‌شود، بیان کرد: آزمون مقطع سنی زیر ۱۰ سال نیز آزمون به صورت شفاهی برگزار خواهد شد.

وی در پایان در مورد میزان استقبال استان‌ها از آزمون هجدهم، گفت: استان اصفهان در بین استان‌های کشور و شهرستان قم در بین شهرستان‌های کشور بیشترین تعداد ثبت‌نام را در هجدهم دوره آزمون سراسری قرآن و عترت داشته‌اند.

یادآور می‌شود، هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن،‌ سبک زندگی و سیره معصومین(۱ و ۲) و روخوانی قرآن برپا می‌شود.

زمان برگزاری این آزمون ابتدا روز سوم بهمن‌ماه اعلام شد، اما در ادامه و طی اطلاعیه‌ای از سوی ستاد اجرایی آزمون سراسری قرآن و عترت زمان برگزاری آن به روز یازدهم بهمن‌ماه انتقال یافت.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید