منوی اصلی

موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

بصیرت تنها در سایه قرآن و ولایت حاصل می‌شود

آیت‌الله هاشمی علیا، مدیر حوزه علمیه قائم(عج) چیذر، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه حوزه‌های علمیه، با بیان مطلب فوق گفت: تدبر در آیات الهی افزون بر روخوانی قرآن کریم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، طوری نباشد که روز قیامت قرآن از ما شکایت کند که خدایا این قوم مرا مهجور گذاشتند.


وی با بیان بعضی از اعترافات اهل کتاب درباره عظمت قرآن مجید تصریح کرد: طبق فرمایش امیرمؤمنان علی(ع) نباید طوری شود که کشور های غیرمسلمان در عمل به قرآن از ما مسلمانان سبقت بگیرند.


هاشمی علیا خواستار توجه بیش از پیش علما به مسئله تفسیر قرآن شد و عنوان کرد: دشمنان با حمایت‌های مادی و معنوی از عاملان افراط و تفریط در جامعه اسلامی، سعی در منزوی کردن معارف اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) دارند.


وی همچنین با تأکید بر اینکه ولایت فقیه تأثیرگذارترین عامل خنثی شدن فتنه‌های دشمنان بوده است، افزود: هرچه ولایت‌مداری در جامعه بیشتر باشد، بصیرت افزایش می‌یابد، البته بصیرت تنها در سایه قرآن و ولایت حاصل می‌شود.


آیت‌الله هاشمی علیا با تأکید بر اینکه افراط و تفریط در اسلام مذموم است، بیان کرد: در محیط دانشگاه‌ها اساتید نگذارند جوانان با گرایش به افکار ارتجاعی و یا التقاطی از اسلام ناب محمدی(ص) فاصله بگیرند و این امر با بصیرت‌افزایی در دانشگاه‌ها ممکن است.


مدیر مدرسه قائم(عج) چیذر گفت: امروز فرقه وهابیت با پول نفت سعودی‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ دشمنان، با سرعت در حال گسترش در کشور بوده و این امر هوشیاری جوانان دانشجو و طلبه را بیشتر می‌کند.


هاشمی علیابا اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر موضوع جنگ نرم عنوان کرد: امروز مسلح شدن به اسلحه بصیرت برای پیشگامان و سربازان عرصه این جنگ که همان اساتید و دانشجویان هستند، ضروری است.


وی با بیان اینکه براندازی نظام تنها هدف غایی فتنه‌گران و معاندان است، گفت: وقایع مختلف انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری این فرضیه را ثابت کرد و نشان داد که آنها با کمک اربابان بیگانه خود به هر طریقی در صدد سرنگونی نظام هستند تا به این روش مردم را از ولایت فقیه جدا سازند.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید