ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

طی چند سال آینده شاهد خیزش چشمگیر فعالیت‌های قرآنی در کشور خواهیم بود

خيزش چشمگير فعاليت‌های قرآنی

نشست هماهنگی مدیران بخش‌های مختلف بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی عصر روز گذشته، ۲۰ تیرماه، برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدی، رئیس بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، طی سخنانی در این نشست اظهار کرد: پیش از این گمان می‌کردم از آنجا که معلمی، شغل انبیاء است، مورد احترام است و بعد از تدبر در سور الرحمن متوجه شدم که چون خود خداوند معلم قرآن کریم است از این جهت انبیای الهی هم معلم آموزه‌های وحیانی هستند.

وی ادامه داد: درجات معنوی بهشت براساس آیات قرآن کریم است و به همین میزان درجات جهنم نیز براساس دوری از آیات قرآن کریم تقسیم‌بندی می‌شود؛ از این رو افرادی که زمینه‌ساز تلاوت قرآن کریم می‌شوند، اجر فراوانی برده و جزء تاجران قرآن کریم محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به تصویب بودجه نیم درصدی فعالیت‌های قرآنی بیان کرد: طی چند سال آینده شاهد خیزش چشمگیر فعالیت‌های قرآنی در کشور خواهیم بود که این میزان چندین برابر فعالیت‌های قرآنی طی سه دهه گذشته است.

قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی گفت: نمایشگاه قرآن متعلق به همه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط نقش هماهنگ کننده دارد. همچنین در راستای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده می‌شود.

رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور افزود: چیدمان نمایشگاه قرآن کریم براساس مصوبات منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشور است و در این نمایشگاه از دستگاه‌ها خواسته می‌شود تا دستاوردهای قرآنی خود را براساس این منشور ارائه کنند.

وی بیان کرد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بزرگترین نمایشگاه قرآن در سطح جهان است و ما این آمادگی را داریم تا این نمایشگاه را با پرچمداری پیروان مکتب اهل بیت(ع) در جهان اسلام برگزار کنیم.

همچنین علیرضا تقی‌پور، قائم‌مقام بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ادامه این نشست، به معرفی مدیران بخش‌های مختلف پرداخت و سایر مدیران بخش‌های مختلف بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حکم‌های خود را از سوی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حمید محمدی دریافت کردند.

: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید