روزه ماه رمضان تمرین و ممارست برای بهتر زندگی کردن است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف در مراسم بازدید از سازمان چاپ و انتشارات در جمع مدیران این مجموعه ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: ماه مبارک رمضان توفیقی برای بهره‌گیری دنیوی و اخروی مؤمنان است. پیامبر (ص) فرمودند روزه بگیرید تا سلامت بمانید.


وی افزود: انسان در مشکلات دچار یأس و ناامیدی می‌شود، روزه روح و اراده انسان را تقویت می‌کند و به انسان امید می‌بخشد. روزه به انسان توان می‌بخشد تا به لحاظ روحی و روانی آمادگی انجام کارهای سخت و مشکل را داشته باشد.


حجت‌الاسلام محمدی به تشریح تأثیرات روزه بر مباحث اخلاقی پرداخت و گفت: وقتی به خود مسلط می‌شویم که بدیهی‌ترین چیزها را از خود منع کنیم. روزه این آمادگی را به انسان می‌دهد که در مقابل بعضی از بداخلاقی‌ها تحمل داشته باشد. قرآن می‌فرماید روزه بر شما تکلیف شد تا تقوا پیدا کنید.


نماینده ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در تعریف تقوا گفت: تقوا یعنی خودکنترل‌کردن. روزه ماه مبارک رمضان انسان را بر خود مسلط می‌کند تا بعضی از اعمال و رفتار ناشایست را انجام ندهد.


 حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: فواید روزه هم برای دنیاست و هم برای آخرت. برای آخرت یک توشه است و برای دنیا یک تمرین و ممارست برای خوب‌ زندگی کردن.


وی با اشاره به اینکه خداوند روزه را برای خود می داند، گفت: کاری که برای خدا باشد هیچ زمان از بین نمی‌رود. آنچه برای خداست ذات‌اش باقی و دایمی است. روزه سرمایه ای برای آخرت است، امیدوارم خداوند توفیق دهد از این ماه مبارک و شب‌های قدر بهره کافی را ببریم.


حجت‌الاسلام محمدی اذعان داشت: شب قدر در طول سال همین سه شب ماه مبارک رمضان است. نیمه ماه رجب و نیمه ماه شعبان نیز به منزله شب قدر است اما فضیلت شب‌های قدر ماه مبارک رمضان را ندارد. قرآن در ماه رمضان و شب‌های قدر نازل شده است. اینکه گفته می‌شود این شب‌ها از هزار ماه برتر است یعنی حدود ۸۲ سال اگر به درسی عبادت کنیم برابر با ثواب عبادت یک شب قدر است.


نماینده ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف خطاب به مدیران و همکاران سازمان چاپ و انتشارات گفت: انشاءالله بتوانید این مجموعه را فعال‌تر از گذشته و در خدمت قرآن و اهل بیت(ع) ارتقا دهید. این مجموعه به واسطه چاپ قرآن و معارف ناب اسلام به قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) خدمت می کند و تا زمانی که آثار انتشار یافته در سازمان چاپ در این موضوعات توسط مؤمنان در حال استفاده است، شما نیز در ثواب دنیوی و اخروی آن شریک هستید. همان‌طور که در چاپ کتاب خوب و عواید آن شریک هستید در گناه استفاده از کتب بی‌محتوا و خدای ناکرده بد نیز شریک هستید. در این امر مراقب داشته باشید به خصوص دوستانی که وظیفه نظارت اولیه را بر چاپ آثار دارند باید مراقبت بیشتری کنند که باطن مباحث کتب انتخابی برای انتشار در این مجموعه برخلاف نظام اسلامی و مبانی اعتقادی اسلام نباشد.


شایان ذکر است در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محمدی از مراحل مختلف چاپ، صحافی و انتشار کتاب در سازمان چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه بازدید و از نزدیک بر نحوه فعالیت این مجموعه نظارت کردند.
: shabestan

بازدیدها: 1

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی