برگزاری ۳۲ جشنواره قرآنی تا پایان سال جاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در مراسم رونمایی از آثار فاخر قرآنی و دومین جشنواره ایده‌های بازی‌های رایانه‌ای در بیستمین نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به گسترش فعالیت‌های قرآنی در تمام عرصه‌های فرهنگی و هنری از برگزاری ۳۲ جشنواره قرآنی تا پایان سال جاری خبر داد.


وی در ادامه سخنان‌اش با بیان اینکه دنیای مجازی یک واقعیت است، اظهار داشت: ما از ابزارهای جدید نمی‌توانیم غافل شویم و راه گریز و فراری نداریم زیرا دنیای مجازی دارای جذابیت است و انسان را به سمت خود فرا می‌خواند، بنابراین راه چاره این است که از ابزار و فرصت‌ها در جهت تدوین و تبیین معارف اسلامی و قرآنی بهره‌ گیریم و فضا را نورانی کنیم.


 حسینی ادامه داد: فضای مجازی مرزهای جغرافیایی را درمی‌نوردد و ما می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم و کسانی که از نظام سرمایه‌داری به ستوه آمده‌اند و به دنبال حقیقت گمشده هستند به طرف حرف حق سوق دهیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با آثار فاخری که در این مراسم از آنها رونمایی شد، به ویژه ایده‌های بازی‌های رایانه‌ای که از قرآن الهام گرفته‌اند، عنوان کرد: به جای اینکه تمام آمال ما غرب باشد اگر سوژه‌های خوبی که برگرفته از فرهنگ اصیل ماست در اختیار هنرمندان قرار بگیرد دیگری نیازی نیست تا از ایده‌های دیگران استفاده کنیم.


وی در خصوص نرم‌افزار علمی و جنبش نرم‌افزاری نیز تصریح کرد: در روایات متعدد بیان شده که العلم السلطان که این اهمیت علم را می‌رساند و اگر ما به دنبال توانمندی و اقتدار و عزت پیشرفت هستیم راهی جز تکیه بر قرآن و علم نداریم.


 


حسینی افزود: به ویژه اینکه در شرایط فعلی شاهد انحصار علم و دانش هستیم و کشورهای غربی حتی در برخی از مواقع اجازه نمی‌دهند که فرزندان ما در رشته‌هایی در دانشگاه‌هایشان تحصیل کنند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بزرگ‌ترین قرآن مطلای جهان در خصوص کاتب آن یعنی علیرضا بهدانی گفت: ایشان از سال ۷۲ شروع به کتابت قرآن کرده‌اند و نزدیک به ۲۰ سال است که در این عرصه فعالیت می‌کنند و تا به حال ۴۵ مصحف را کتابت کرد‌ه‌اند.


وی در پایان خطاب به مترجم کتاب هنر قرائت قرآن کریم (محمدرضا ستوده‌نیا) خاطرنشان کرد: امیدواریم شما به همراه کمک‌هایتان و با استفاده از مسابقات بزرگ قرآنی که در کشورمان انجام می‌شود یک پژوهش و چنین کاری نیز در ایران اسلامی انجام دهید.


: shabestan

بازدیدها: 1

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی