نمایندگان حافظ و قاری ایران در مسابقات خارجی از فردا در اردوی آمادگی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

پیرو مصوبه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم در سال ۱۳۸۶ مبنی بر تعیین بهترین نمایندگان کشورمان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ششمین دوره آموزش و ارزیابی ویژه قاریان و حافظان برگزیده مسابقات سراسری قرآن کریم که سال ۱۳۹۱ موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند، از چهار‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۲ در شورای عالی قرآن برگزار می‌شود.


این دوره به منظور ارزیابی دقیق‌، آموزش تخصصی و آماده‌سازی قاریان و حافظان اعزامی به مسابقات بین‌المللی در سال 1392 است که از تاریخ 21 لغایت ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۲ در تهران برگزار می‌شود.


بنا بر این گزارش برای نخستین‌بار آیین‌نامه مسابقات تمام کشور‌ها تهیه و در این دوره‌ به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود، زیرا همواره عدم آگاهی نمایندگان کشورمان از آیین‌نامه مسابقات خارجی باعث بروز مشکلاتی برای آنان می‌شد از این رو مسئولان اعزام‌کننده آیین‌نامه مسابقات سایر کشور‌ها را تهیه و به افراد آموزش می‌دهند.


این دوره با حضور قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امورخیریه و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن برگزار می‌شود.


در این دوره نفرات اول تا پنجم رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم در دو مقطع بزرگسالان و شکوفه‌ها حضور خواهند داشت، همچنین در کنار جلسات نقد و تحلیل تلاوت و ارائه مطالب تخصصی، کارگاه ضبط تلاوت استودیویی هم در این برنامه سه روزه پیش‌بینی شده است.


به گزارش فارس آقایان حجت‌الاسلام «محمد حاج‌ابوالقاسم»، حجت‌الاسلام «محمدرضا شهیدی‌پور»، «احمد ابوالقاسمی»، «غلامرضا شاه‌میوه»، «محمدرضا ستوده‌نیا»، «محمود لطفی‌نیا»، «سیدجواد سادات‌فاطمی»، «جهانبخش فرجی»، «عباس امام‌جمعه»، «محمدحسین سبزعلی»، «محمدرضا پورزرگری»، «امیر آقایی»، «علی‌اکبر حنیفی»، «مهدی دغاغله»، «علی سیاح‌گرجی»، «منصور قصری‌زاده»، «رحیم خاکی» و «سعید رحمانی» به عنوان مربی و اساتید راهنما در این دوره حضور خواهند یافت.


: farsnews

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی