اولین المپیاد قرآن و عترت مؤسسات و مراکز قرآنی برگزار می‌شود/ رقابت قرآنی به شکل گروهی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مرتضی خدمتکار، رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام این خبر بیان کرد: اولین المپیاد قرآن و عترت در حوزه‌های مختلف قرآن و عترت به زودی برگزار خواهد شد.


خدمتکار از جمله اهداف این المپیاد را رونق بخشی و جهت‌دهی به فعالیت‌های آموزشی موسسات و مراکز قرآنی دانست و افزود: شناسایی حافظان، قاریان و موسسات و مراکز قرآنی موفق و برتر در حوزه فعالیت‌های قرآنی از جمله اهداف دیگر این طرح خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه این طرح از سوی شورای آموزش معاونت قرآن و عترت مطرح شده است، افزود: تفاوت مهم این المپیاد با سایر مسابقات و المپیاد‌های قرآنی این است که این المپیاد در رشته‌های مختلفی طراحی شده و موسسات و مراکز قرآنی در قالب تیم‌های قرآنی با هم به رقابت می‌پردازند؛ در حالی که سایر مسابقات نظیر اوقاف و …. افراد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در سال ۹۱ برای اولین بار طرح برگزاری این المپیاد مطرح و در سال جدید با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران قرآنی در مراحل کارشناسی است و پس از اخذ نظرات کارشناسان به تصویب شورای آموزش معاونت قرآن و عترت خواهد رسید.


خدمتکار در خصوص سطح برگزاری این المپیاد خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه این المپیاد در مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد.


: iqna

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی