شرکت بیش از ۵۷ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن کریم

بیش از 57 هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم که 13 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.


بنابراین گزارش؛ در این آزمون تا کنون از 37 هزار نفر در رشته های مفاهیم و 20هزار نفر در رشته حفظ 3 جزء، 5 جزء،10 جزء و 20 جزء و حفظ کل قرآن ثبت نام به‌عمل آمده است تا در این رقابت شرکت نمایند.


لازم به ذکر است؛ آزمون برای نفرات بالای 12 سال، به‌صورت کتبی در و برای زیر 12 سال به‌صورت شفاهی برگزار می‌شود که چگونگی برگزاری و زمان آزمون شفاهی متعاقباً اعلام خواهد شد.


 گفتنی است؛ نمرات قبولی در این آزمون کسب نمره 60 از 100 بوده که در پایان به نفرات برتر جوایز نفیسی از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا خواهد شد.


امسال آزمون سراسری در مقایسه با آزمون مشابه سال گذشته با استقبال خوب و با افزایش حدود 70 درصدی شرکت‌کنندگان در کل و رشد 100 درصدی در تعداد شرکت کنندگان آزمون حفظ مواجه شده است.


یادآور می شود؛ شرکت کنندگان در آزمون از تاریخ یک لغایت ده اردیبهشت ماه فرصت دارند با مراجعه به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ممهور نمودن کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام نمایند.


یازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و موسسات فرنگی قرآن و عترت سراسر کشور 13 اردیبهشت 92 برگزار می شود.


: shabestan.ir

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی