ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

شرکت بیش از ۵۷ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن کریم

بیش از ۵۷ هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم که ۱۳ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.


بنابراین گزارش؛ در این آزمون تا کنون از ۳۷ هزار نفر در رشته های مفاهیم و ۲۰هزار نفر در رشته حفظ ۳ جزء، ۵ جزء،۱۰ جزء و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن ثبت نام به‌عمل آمده است تا در این رقابت شرکت نمایند.


لازم به ذکر است؛ آزمون برای نفرات بالای ۱۲ سال، به‌صورت کتبی در و برای زیر ۱۲ سال به‌صورت شفاهی برگزار می‌شود که چگونگی برگزاری و زمان آزمون شفاهی متعاقباً اعلام خواهد شد.


 گفتنی است؛ نمرات قبولی در این آزمون کسب نمره ۶۰ از ۱۰۰ بوده که در پایان به نفرات برتر جوایز نفیسی از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا خواهد شد.


امسال آزمون سراسری در مقایسه با آزمون مشابه سال گذشته با استقبال خوب و با افزایش حدود ۷۰ درصدی شرکت‌کنندگان در کل و رشد ۱۰۰ درصدی در تعداد شرکت کنندگان آزمون حفظ مواجه شده است.


یادآور می شود؛ شرکت کنندگان در آزمون از تاریخ یک لغایت ده اردیبهشت ماه فرصت دارند با مراجعه به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ممهور نمودن کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام نمایند.


یازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و موسسات فرنگی قرآن و عترت سراسر کشور ۱۳ اردیبهشت ۹۲ برگزار می شود.


: shabestan.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید