موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

قرآن با شرح لغات و حاشیه روایی در نمایشگاه کتاب

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه قرآن ومعارف سیما محمد بابایی، مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی، در خصوص این قرآن بیان کرد: به عنوان مثال برای صفحه اول سوره مبارکه بقره « هدیً ِللمُتقین» بحث «تقوا» را داریم که به عنوان موضوع اصلی صفحه انتخاب شده و حدود ۱۰ روایت ذیل موضوع تقوا برای آن ذکر شده است.
بابایی ادامه داد:‌ چاپ اول این مصحف شریف روانه بازار شده است که در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه می‌شود. البته خود انتشارات مدرسه نیز به عرضه آن در نمایشگاه کتاب اقدام خواهد کرد.
وی در تشریح قرآن دیگری به ترجمه قدرت‌الله بختیاری‌نژاد اظهار کرد: این قرآن به شکل ترجمه دُورنویس آماده شده به این معنا که متن عربی و اصلی قرآن‌کریم در وسط صفحه بوده و ترجمه آن دُور هر صفحه را به خود اختصاص داده است که به ترجمه دُور نویس شهرت دارد. درواقع ویژگی بارز این ترجمه نیز آن بوده که از الفاظ بسیار ساده و روان استفاده شده است و توضیحات به حداقل رسیده به‌طوریکه عموم مردم می‌توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.
بابایی همچنین در مورد زمان برگزاری برنامه رونمایی این آثار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده اما پیشنهادات این موضوع به وزارت ارشاد ارائه شده است که هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم
وی در پایان با اشاره به اینکه در نمایشگاه بیست و ششم مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی از فضای بسیار مناسبی برخوردار است، اظهار کرد: اگر وزارت ارشاد به دلیل تراکم برنامه‌ها نتواند جایی برای برنامه‌های مرکز در بین برنامه‌های دیگر باز کند، مرکز طبع و نشر رأسا به برگزاری مراسم رونمایی اقدام خواهد کرد.


: etghannews

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید